Sıcak Gelişme: Elon Musk U Donüşü Yaptı: Twitter!

336
Twitter CEO’su Parag Agrawal Elon Musk’ın şirketin yönetim kuruluna katılmamaya karar verdiğini tweetledi. U dönüşü, Agrawal’ın Musk’ın geçen hafta Twitter yönetim kuruluna atandığını açıklamasının ardından geldi. Musk’ın özellikle Dogecoin (DOGE) için birtakım projeler yapması bekleniyor.

Twitter CEO’su detaylı bir açıklama yaptı

Twitter ekibine gönderdiği son e-postada Agrawal, yönetim kuruluyla ve hatta doğrudan Elon Musk ile birçok görüşme yaptığını belirtti. Twitter geçen Salı günü Elon Musk’ı yönetim kuruluna atadıktan sonra, teknoloji milyarderi aynı sabah “artık yönetim kuruluna katılmayacağını” paylaştı. Agrawal  şunları söyledi:
  Yönetim kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızdan gelen görüşlere her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon, bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız

Bu ayın başlarında, Elon Musk, Twitter’da yüzde 9,2 hisse alarak şirketin en büyük bireysel hissedarı olduğunu duyurdu. Bu önemli duyuru, Musk’ın takipçilerine platformun “ifade özgürlüğü” ilkelerine uyup uymadığını soran bir Twitter anketi düzenlemesinin ardından geldi. Şaşırtıcı bir şekilde, ankete katılanların yüzde 70’i olumsuz oy kullanmıştı. Muhtemelen Musk, Twitter’ın önemli bir hissedarı olmanın yönetim kurulunda önemli değişiklikler önermesine yardımcı olacağını düşündü. Özellikle Dogecoin yatırımcılarının Musk’tan beklentisi büyük.

 

Elon Musk, Dogecoin ile ödeme seçeneğini önerdi

Tesla ve SpaceX’in milyarder CEO‘su, şu anda Twitter’ın yüzde 9,2’sine sahip. Musk, tutkulu bir Twitter kullanıcısı ve genellikle tweet’leriyle piyasaları hareketlendiriyor. Musk, Salı günü Twitter yönetim kuruluna atandı ve “önümüzdeki aylarda Twitter’da önemli iyileştirmeler” yapmak için yönetim kuruluyla birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi. Haziran ayında başlatılan Twitter Blue, sosyal medya devinin “Tweetleri Geri Al” özelliği, özelleştirilmiş Twitter uygulama simgeleri ve yer imi ekleme gibi birtakım özelliklere erişim sağlayan abonelik hizmetidir. Cumartesi günü bir dizi tweet’te Musk, reklam olmaması gerektiğini ve abonelik fiyatının düşürülmesini önerdi.

Dogecoin’in en büyük destekçisi konumunda olan Musk, Dogcoin ile ödeme seçeneğini de tanıtmayı düşünüyor. Musk ayrıca Dogecoin ile ödeme seçeneği önerdi ve Twitter kullanıcılarından görüşlerini istedi. Twitter, Musk’ın önerileri hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Şirket zaten insanların favori içerik oluşturucularına Bitcoin kullanarak bahşiş vermesine izin veriyor. Twitter geçen yıl, bir Blockchain’de bulunan görüntüler veya videolar gibi dijital varlıklar olan NFT’ler için kimlik doğrulamayı desteklemeyi planladığını söylemişti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku