Binance’dan Dev Adım! Türkiye ve Çin Listenin Dışında!

0 162

Önde gelen kripto para borsası Binance, Tesla’dan başlayarak sıfır komisyonlu alım satım yapılabilir hisse senedi token’larının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Tüm hisse senedi tokenları Binance USA (BUSD) cinsinden ifade edilecek, kapatılacak ve teminatlandırılacak. Binance hisse senedi tokenı, borsada alım satım için mevcut olan orijinal hisse fiyatının değerinin bir kısmını tokenize edecek. TSLA / BUSD paritesinin bugün hayata geçmesi planlanıyor.

Binance ayrıca, müşterilerin talebine göre platforma daha fazla hisse senedi tokenı ekleyeceğine dair güvence verdi. Borsa ayrıca bu hisse senedi tokenlarının Çin, Türkiye ve kısıtlamaların olduğu bazı bölgelerde alım satım için kullanılamayacağını bildirdi. Bununla birlikte, Binance, fraksiyonel olarak tokenize edilmiş hisseleri başlatan ilk kripto borsası değil ve FTX, Airbnb ve son olarak da coinbase için halka arz öncesi tokenlaştırılmış hisseler sunmaya başlayan ilk platform oldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, platformdaki en son ürün teklifleri hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi:

“Hisse senedi tokenları, değer aktarımını daha sorunsuz bir şekilde devrimselleştirebileceğimizi, sürtüşmeyi ve erişilebilirlik maliyetlerini nasıl azaltabileceğimizi, uyumluluk veya güvenlikten ödün vermeden gösteriyor,”

  Binance Hız Kesmeden Büyüyor

Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası ve dünya çapında milyonlarca müşteriyi temsil etmekte. Son zamanlarda yerel ağı (Binance Smart Chain) BSC, Defi dünyasında Ethereum ağının ticaret hacminin 3 katını oluşturan önemli bir zincir haline geldi. Yıllar boyunca Binance, hem spot piyasada hem de kaldıraçla ticarette kripto ticaretinin her yönüne hakim oldu.

Kripto para birimleri bu yıl daha yaygın hale geldikçe, daha fazla kripto şirketi değerlemelerinde bir artış görüyor. Aynı zamanda bu kripto şirketleri, yeni müşterilerin ihtiyaçlarına uyacak şekilde altyapı ve ürün tekliflerini de genişletiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku