Sıcak gelişme… Binance CoinMarketCap i satın alıyor

0 0

Kripto para borsası Binancein kripto para fiyatı ve veri izleme platformu CoinMarketCapi satın almak için pazarlık yaptığı bildiriliyor ve müzakereler tamamlanmak üzere.

Blockun konuyu bilen kaynaklara dayandığı haberine göre Binance anlaşma için CoinMarketCape 400 milyon dolar ödeyecek.

BİTCOİNDE GÖZLER BU SEVİYEDE… TIKLAYIN

Anlaşmanın bu hafta duyurulması bekleniyor ve tamamlanması durumunda kripto para alanındaki en büyük alımlardan biri olacak.

Binance CEOsu Changpeng Zhao bu yılın başlarında 2020de çok heyecan duyduğu iki satın alma yapacaklarını söyledi. Zhao tarafından “büyük” ve “önemli bir etkisi olacak” olarak tanımlanan iki anlaşmadan birinin CoinMarketCap olabileceği belirtiliyor.

SimilarWeb verilerine göre CoinMarketCap son 6 ayda 207 milyon ziyaret aldı ve dünyanın en çok ziyaret edilen 1733. sitesi. Ancak Binanceın son altı aydaki ziyaret sayısı 1138 milyon. CoinMarketCapin trafiği Binanceden yüzde 80 daha fazla.

CoinMarketCapin büyük miktarda trafik satın almasının ana nedenlerinden biri olduğu söylenir. Platform 2013 yılında takma adı Brandon Chez olan bilinmeyen bir Amerikalı tarafından kuruldu.

Geçen yıl 9 şirket satın aldı

Binance geçen yıl agresif bir alım yaptı. Şirket 9 şirket kurdu ancak sadece birkaçı halka açıldı. Bu şirketler Trust Wallet JEX WazirX ve DappReview idi.

Öte yandan kripto para birimi alanında bugüne kadarki en büyük alımlar Circleın Poloniex ile yaptığı 400 milyon dolarlık anlaşma ve NXMHnin Bitstamp ile imzaladığı 400 milyon dolarlık anlaşma oldu. Diğerleri Coinbase ve Krakene aitti. Coinbase Earn.com için 120 milyon dolar ve Kripto Tesisleri için 100 milyon dolar ödedi.

Son olarak kripto borsaları arasında internet trafiğinin yüzde 203ü Coinbasee ve yüzde 217si Binancee ait. Bu iki borsa birbirine çok yakın ve pastadan en büyük payı alıyor. Binanceın CoinMarketCapı satın alması exchangein Coinbase ile boşluğu açmasını sağlayacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku