Bitcoin’de gözler bu seviyede… Peki kırılırsa yeni hedef ne?

0 0

Bitcoini bir gecede 5 bin 800 dolar seviyesine düşüren kısa bir selloffun ardından kripto o zamandan beri 6 bin 500 dolara tırmanmaya yol açan güçlü ve sürdürülebilir bir toparlanma gerçekleştirdi ve boğalar şu anda 6 bin doların üstündeki konumunu geri almaya çalışıyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Şimdi boğaların önümüzdeki saatlerde fiyat hareketini artırabilecek bir EMA boğa haçı oluşturmaya çalıştığı anlaşılıyor.

Ayrıca boğalar da yakın zamanda kurulan bir kilit direnç seviyesini aşmaya çalışıyor. Bu konuyla ilgili olarak bir analist bu seviyenin üzerinde haftalık bir kapanışın Bitcoin fiyatının 7 bin 700 dolara yükselmesine neden olabileceğini belirtti.

Yazı yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 6 bin 490 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Gelinen bu nokta 5 bin 800 dolar baz alındığında yaklaşık yüzde 11’lik bir yükseliş anlamı taşıyor.

Şimdi kripto para biriminin kilit direnci olan 6 bin 500 dolara doğru yükseldiği görülüyor ve bu seviyenin üzerinde bir kırılma potansiyel olarak kısa vadeli önemli yükseliş için kapıları açıyor.

Twitterda popüler bir kripto para birimi analisti olan Big Cheds son bir tweette 4 saatlik grafiğinde “potansiyel 8/34 EMA boğa çaprazını” esnettiğine inandığını açıkladı.

Bu oluşum önümüzdeki birkaç saat içinde doğrulanırsa kriptonun kısa vadeli fiyat hareketini önemli ölçüde artırabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku