Shiba Inu ve Dogecoin Düşerken, Balinalar Tepeden Satıyor!

293

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), hafta sonu yatırımcılarına çift haneli karlar sağladıktan sonra fiyatlarının aniden düştüğünü olduğunu görüyor. Düşüş, son düşüşün önüne geçen kitlesel karla bağlantılı görünüyor. İşte ayrıntılar…

Dogecoin ve Shiba Inu fiyatları büyük bir düzeltmeye tanık oldu

Dogecoin ve Shiba Inu fiyatları, geçen hafta sonu yerel bir zirveye ulaştıktan sonra düştü. Dogecoin fiyatı bir gecede yaklaşık yüzde 13 ve Shiba Inu yaklaşık yüzde12 kayıp bildirdi. DOGE, hafta sonu yerel zirvesine 0.087 dolardan ulaşmıştı. Balinalar , Temmuz 2022 ve Ağustos ayının ilk haftası boyunca iki kripto para birimindeki düşüşle Dogecoin ve Shiba Inu’yu biriktirdi. Shiba Inu ağındaki balina aktivitesi 15 Ağustos’ta zirveye ulaştı ve bu, SHIB fiyatında bir zirveye denk geldi.

Dogecoin

Kripto para veri platformu Santiment’ten alınan verilere göre, Dogecoin ve Shiba Inu, Pazar ve Salı günkü fiyatlarının zirvesinden sonra büyük fiyat düzeltmeleri yaşadı. Büyük cüzdan yatırımcıları, iki kripto para biriminde ideal kar alma anlarını öngördü. Büyük değerli işlemlerde 100.000 doları aşan artış, DOGE ve SHIB fiyatlarındaki düşüşle aynı zamana denk geldi. Dogecoin’in blok inşa eden bir C-kütüphanesi olan Libdogecoin’i piyasaya sürmesi, geçen hafta sonu meme coin’in ralli hareketini ateşledi. Çekirdek bir Dogecoin geliştiricisi olan Michi Lumin, Dogecoin’in DeFi, NFT ve dApp’lere doğrudan entegrasyonuna izin veren kütüphaneyi tanıttı.

Rallileri tetikleyen asıl faktörler neler? Yeni yükselişler ne zaman gelecek?

Benzer şekilde, Shiba Eternity lansmanı, Shiba Inu’nun fiyat rallisinin tetikleyicilerinden biri olarak hareket etti. Ethereum (ETH) balinaları ve büyük cüzdan yatırımcılarının birikimi, Shiba Inu ve Dogecoin fiyat artışlarına neden olan başka bir faktör olarak kabul ediliyor. Ancak, 15 Ağustos’a kadar geçen hafta yaklaşık yüzde 30 kazanç sağladıktan sonra, her iki varlık da bir gecede çift haneli düşüşlerle tehlikeli fiyat seviyelerine doğru hızla iniyor.

dogecoin

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, üç ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Dogecoin fiyatı düşüş trendi başlattı ve DOGE fiyatı 0,07$ seviyesine düştü. FXStreet’teki analistler, Dogecoin fiyatının yükselişe geçmesi için karşılanması gereken belirli koşulları belirledi. Analistler, Dogecoin’in bir yıldan uzun süredir devam eden düşüş trend çizgisini değerlendirdi. Genel ayı eğilimine rağmen, DOGE fiyatının düşüş trendinden çıkması durumunda yaklaşık 6-14 artması muhtemel. Şuan itibari ile SHIB ve DOGE fiyatlarında yaşanan düşüş hareketi devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku