Shiba Inu ve DOGE Yatırımcılarının Dikkatine: İşin Sırrı Bu Metrikte!

444
Santiment tarafından sağlanan güncel verilere göre, Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve ELON gibi meme tabanlı kripto para birimlerin “Sosyal Dominans” göstergesi ile ters korelasyonla hareket ediyor. Göstergede düşük seviyeler gözlemlendiğinde, yukarıda belirtilen kripto paranın fiyatı hızla yükseliyor.

 Shiba Inu ve Dogecoin fiyat analizi ve tahmini nasıl yapılır?

Yatırımcıların gözü Bitcoin ve 100 bin dolarlık fiyat hedefine odaklanmışken, aslında kripto para sahnesinde gündem oldukça farklı. Shiba Inu (SHIB)’da yüzde 490’lük fiyat artışı, geçen ay Dogecoin (DOGE)’de yüzde 28’lik yükseliş ve Elon Musk’ta (ELON) yüzde 889 oranındaki anlamsız bir fiyat artışı yaşanması ile son aylarda köpek temalı altocoin projeleri ve topluluk odaklı kripto para birimleri trend olmuş durumda. Öyle ya da böyle,  kurumsal yatırımcılardan veya kullanım durumlarından ziyade, topluluk ve sosyal medya,  bu kripto paralar için temel katalizör görevi görüyor.
Shiba Inu ve DOGE gibi kripto paralar için alım satım çiftleri son derece oynak bir hareket sergilerken, finansal veya teknik analiz kullanarak bunları analiz etmenin uygun bir yolu bulunmuyor. Bu durum,  trader’ları ve yatırımcıları Santiment gibi veri sağlayıcıları tarafından yayınlanan zincir üstü  piyasa göstergelerini ve metrikleri kullanmaya itmektedir.

Sosyal dominans metriği ve fiyat hareketleri: Shiba Inu, DOGE!

Kripto para analitik firması Santiment tarafından ortaya konan bir göstergeye göre, trader’lar ve yatırımcılar Shiba Inu, DOGE ve ELON başta olmak üzere her bir kripto para biriminin fiyatını ve Sosyal Dominans göstergesini görebilirler. Topluluklar bu kripto paraları unuttuğunda ve gösterge aşağı doğru hareket etmeye başladığında, fiyatları hızla düşer ve yalnızca balinalar bu altcoin’leri geri satın aldığında yükselirler.
Söz konusu metrik aslında bu varlıkların fiyatıyla ters bir korelasyon içerisinde olsa da yalnızca yatırımcıların ve perakende trader’ların bunlarla daha az ilgilendikleri zaman aldıkları ortak birikim ve dağıtım döngülerini gösterir. Ancak topluluk heyecan duyup yeniden kripto paraların satın almaya başladığında, büyük adresler kâr eder ve varlık üzerinde satış baskısı oluşturur. Bunun sonucunda da hızlı bir geri çekilme yaşanıyor. Kripto para birimi parasal değerini kaybederken, perakende trader’ların ilgisini de kaybeder. Shiba Inu ve DOGE gibi kripto paralar özellikle ABD’de popüler hale geldi. Bunda Elon Musk’ın rolü oldukça büyük.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku