Elon Musk’tan Dogecoin ve Shiba Inu Açıklaması: Fiyatlar Nasıl Etkilendi?

5.735

Kripto para piyasası güçlü bir konsolidasyona girerken, Elon Musk Dogecoin (DOGE)’i halkın kripto para birimini olarak adlandırdıktan sonra DOGE güçlü bir hamle yaptı.

 Musk, neden Dogecoin (DOGE)’i desteklediğini açıkladı! Fiyat yüzde 8 arttı!

Elon Musk, twitter’da Dogecoin (DOGE)’i halkın kripto parası olarak adlandırdıktan sonra bu projeyi destekleme nedenini açıkladı ve şunları ekledi:
 Tesla’daki üretim hatlarında veya SpaceX’te roket inşa eden birçok insanla konuştum ve çoğu DOGE’ye yatırım yapmış. Bu insanlar, finansal uzmanlar veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanları değiller. Bu yüzden Doge’u desteklemeye karar verdim. Dogecoin, halkın kripto para birimidir.
Mayıs ayında Elon Musk, yaklaşan uzay misyonu için Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini açıklamıştı. Finder tarafından yapılan son ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri DOGE’nin benimsenme oranını dünyanın geri kalanına kıyasla iki katına çıkardı. Rapor, ABD‘deki kripto yatırımcılarının üçte birinin alan Dogecoin’e yatırım yaptığını belirtiyor. DOGE, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’u geride bıraktı. Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) tutkulu bir destekçisi olmuştur ve Dogecoin ekosistemini desteklemeye büyük ilgi göstermiştir. Dogecoin son birkaç haftadır konsolide olurken, Shiba Inu (SHIB) liderliği ele geçirdi.

 Musk’ın SHIB açıklaması fiyatı düşürdü!

Geçen ay, Shiba Inu (SHIB), 24 Ekim Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000042’ye ulaşırken yüzde 500’ün üzerinde değer kazandı. SHIB an itibariyle, ATH seviyelerine yakın işlem görüyor. Twitter kullanıcılarından biri, Elon Musk’a, meme tabanlı kripto para birimleri arasında yalnızca Dogecoin (DOGE)’e mi yatırım yaptığını, SHIB alıp almadığını sordu. Musk, SHIB almadığını söyledi ve bu yanıt fiyatın yüzde 20 oranında düşmesine neden oldu. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre, topluluk hissi şu anda Shiba Inu için olumsuz, ancak meme tabanlı kripto para birimi, topluluk ilgisi azaldığında her zaman toplanmayı başardı.

 DOGE ve SHIB dahil olmak üzere meme tabanlı kripto para birimleri, bu yıl yatırımcılara büyük oranda getiriler sağlayarak önemli ölçüde toplandı. SHIB’in önümüzdeki ilk on kripto listesinde DOGE’ye katılıp katılmayacağını görmek ilginç olacak.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku