Shiba Inu Sınır Tanımıyor: SHIB, Irak’ta!

484
Shiba Inu (SHIB), her gün yeni bir gelişme ile gündemden düşmüyor. Benimseme ve yatırımcı sayısı giderek artarken, 2022 için beklentiler büyük.

Shiba Inu, ABD ve Avrupa dışında da popülaritesini artırıyor

Irak’ın Erbil kentinde yer alan Esporta isimli şirket, çeşitli ekipmanları, yüzme havuzları ve grup fitness dersleriyle önde gelen bir fitness merkezi konumda. Şirket,  ödeme yöntemi olarak Shiba Inu’yu sistemlerine ekleyeceğini duyurdu. Esporta, Facebook sayfalarında SHIB’i ödeme olarak  kabul ettiğini paylaştı. Fitness kulübüne göre, artık ödeme yöntemleri olarak Safemoon, Shiba, Ethereum, USDT ve BNB’yi kabul edilecek. Shiba Inu’nun, Avrupa ve ABD dışında da benimsenmesi önemli bir gelişme. Shiba Inu hr yönden gücünü kanıtladı ve Shib, DAO’yu getirerek kullanım alanını genişletiyor. Shiba Inu’nun ekibi şu anda Activision’ın eski Başkan Yardımcısı William Volk’un gözetimi altında bir Avustralya Şirketi olan Playside Studios ile  oyun projesi üzerinde çalışıyor.
Son zamanlarda, popülerliği nedeniyle dünya çapında Binance, Coinbase, Kraken, Giottus, Koinbazzar, Mercado ve Bitsgo gibi borsalar SHIB’i listeledi. Ayrıca, kripto ödeme işlemcileri Flexa ve Bitpay, shiba’yı ekledi ve binlerce işletmenin Shiba’yı bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesini sağladı. Ayrıca, en iyi Amerikan borsası Robinhood’un yakında shib’i listeleyeceğine dair söylentiler ciddileşiyor.

SHIB, her gün ortalama kaç yatırımcı çekiyor?

Kripto para piyasasında yaşanan istikrarsızlığa rağmen, Shiba Inu (SHIB) yatırımcıların sayısı 2022’de de artmaya devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre, SHIB tutan adres sayısı, 13 Ocak 2022 itibariyle 1.136.080 ile rekor seviyeye ulaşmış durumda.15 Aralık 2021’de, SHIB yatırımcı sayısı 1.063.858’di. Bu, son 30 gün içinde 72.222 yeni yatırımcının piyasaya girdiğini gösteriyor. Dolayısıyla, her gün ortalama 2.407 kişi SHIB kervanına katılıyor. En büyük 10 cüzdan, toplam arzın yüzde 64,59’unu elinde tutuyor. Buna karşılık, ilk 100 cüzdan ise arzın yüzde 80,76’ine sahip. Bu durum, 1 milyondan fazla yatırımcıya rağmen varlığın bir dizi balina tarafından kontrol edildiğini gösteriyor. WhaleStats’a göre, meme altcoin, Ethereum ağındaki en büyük 1.000 Ethereum adresi arasında en büyük varlık haline gelerek, balina cüzdanlarında 1.5 milyar dolarlık sermayeyi bir kez daha aştı. Balinaların Shiba Inu varlıkları şu anda 1,67 milyar dolar (yüzde 15,09) değerindeyken, ikinci sırada yer alan FTX token 1,65 milyar dolar (yüzde 14,87) değerinde.

  Shiba Inu’nun çeşitli borsalarda listelenmeye devam etmesine rağmen, tokenin spot ticaret faaliyetinin büyük bir bölümü Binance ve bağlı kuruluşlarında gerçekleşiyor. Kripto para borsası Binance, 8 Ocak’ta SHIB’nin spot ticaret hacminin yaklaşık yüzde 30.54’ünü oluştururken, borsanın ana platformu yüzde 21.31 ile pazarın en büyük bölümünü oluşturuyor. Buna karşılık, Coinbase’in SHIB’nin ticaret hacmindeki payı, ikinci sırada yaklaşık yüzde13 ile Binance’den en az üç kat daha az.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku