Shiba Inu NFT Çılgınlığına Katılıyor: SHIB, DOGE’u Tahtından İndirebilecek mi?

380

Shiba Inu önümüzdeki birkaç hafta içinde çeşitli “sevimli yaratıkları” temsil eden 10.000 NFT’yi piyasaya süreceklerini duyurdu. Dogecoin’in en önemli rakibi olarak lanse edilen SHIB, kendi merkezi olmayan borsasını başlatarak bir adım daha ileri gidiyor.

 

SHIB’in, Shiboshi adı verilen NFT koleksiyonu önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek

Shiba Inu önümüzdeki hafta sevimli yaratıkları temsil eden bir NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Başlangıçta, SHIB NFT’leri yalnızca protokolün DEX’i ShibaSwap’ta mevcut olacak. Duyuruya göre ShibaSwap’ta satın alma ve alım satım, gas ücreti hariç tamamen ücretsiz olacak. Lansmandan sonraki ilk 24 saat içinde, kullanıcılar NFT’leri yalnızca Shiba Inu ekosisteminin yerel token’larından biri olan LEASH ile satın alabilecekler. Bu süreden sonra ETH alımları da mümkün olacak.

Shiboshi olarak adlandırılan NFT’lerin ilk 3.000’i, LEASH token’larına eşdeğer 0,1 ETH tutarında olacakken, sonraki 5.000 tanesi 0,2 ETH’ye ve son 2.000 Shiboshi 0,3 ETH’ye mal olacak. Ayrıca her bir cüzdan maksimum 10 NFT satın alabilir. Alıcılar, SHIB’de 100 dolar ödeyerek, satın aldıkları NFT’leri yeniden adlandırabilecekler. Kullanıcı NFT’sini yeniden adlandırdığında, bu fonlar yakılmak üzere belirlenmiş bir cüzdana gidecek. Platformun bu konudaki açıklamasına göre, herkes Shiboshi’lerini isimlendirirse, bu 1 milyon dolarlık bir yakma anlamına gelecek.

Shiba Inu, DOGE’a yetişiyor mu?

“DOGE katili” SHIB, piyasa değerine göre 11. sıraya kadar yükseldi. Dogecoin ise 10. sıra ile SHIB’nin hemen önündeki yerini koruyor. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, SHIB’in şu anki piyasa değeri 15.586.261.716 dolarken, Dogecoin’in piyasa değeri 29.791.496.909 dolarda. Bu hafta, büyük bir düzeltmenin ardından Shiba Inu geçen haftaki kazanımları ile yatırımcıları etkilemeye devam ediyor. Yüzde 300’ün üzerinde değer kazanan ve ardından yaklaşık yüzde 40 kaybeden SHIB’deki bu fiyat hareketi token tarihinin şimdiye kadarki en büyük geri dönüşü oldu.

Yüzde 300’lük ralli, önce altı trilyon SHIB satın alan ve daha sonra pozisyonlarına toplam 276 milyar SHIB ekleyen isimsiz bir kripto balinası tarafından yönlendirildi. Kripto para birimi son zamanlarda balinaların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yazım sırasında Shiba Inu, 0,00003135 dolardan işlem görüyor. Ancak bu fiyat seviyesi, tarihi Mayıs zirvesinin yüzde 37,11 altında kalıyor. Kısa bir süre önce Coinbase’de listelenen bu altcoin’in topluluğu şimdi Robinhood uygulamasının SHIB’i listelemeye hazırlandığına inanıyor. Bu yıl eToro ve Coinbase gibi büyük platformlardaki listelemeler, kripto paranın fiyatının artmasına neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com/ U.today/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku