Coinbase’de Skandal: 6 Bin Kullanıcıdan Kripto Para Çalındı!

49

Bu yıl Mart ve Mayıs ayları arasında en az 6.000 Coinbase kullanıcısı kripto para birimi veya fiat fonlarından dolandırıldı. ABD merkezli en büyük kripto para borsası, bu yılın başlarında bilgisayar korsanlarının yaklaşık 6.000 kullanıcıdan varlık çaldığı konusunu kabul etti. Şirket, etkilenen tüm kullanıcılara geri ödeme sözü verdi. Etkilenen müşterilere gönderilen ve California Başsavcısı’nın web sitesinde bulunan mektubun bir kopyasına göre, istismarlar bu yıl Mart ile 20 Mayıs arasında gerçekleşti. Yetkisiz bir üçüncü tarafın en az 6.000 Coinbase müşterisinin hesaplarına erişim sağladığını ve buradan açıklanmayan miktarda para çektiğini iddia etti.

Kripto para borsası Coinbase'de Skandal
Kripto para borsası Coinbase’de Skandal

Kripto para borsası Coinbase risk altında olduğunu kabul ediyor

Borsa, faillerin her hesapla ilişkili “e-posta adresi, şifre ve telefon numarası hakkında önceden bilgi sahibi olmaları” nedeniyle güvenlik ihlalinin mümkün olduğunu açıkladı. Mektup, Coinbase’in ” üçüncü tarafların bu bilgilere nasıl eriştiğini” belirleyemediğini söyledi. Bu tür etkinliklerin tipik olarak “kurbanı, oturum açma kimlik bilgilerini bilmeden kötü bir oyuncuya ifşa etmesi için kandırmak” için kimlik avı saldırılarını veya diğer sosyal mühendislik tekniklerini içerdiğini açıkladı. Coinbase, faillerin yukarıda belirtilen bilgilere erişimi olsa bile, hesaplara erişmek için yine de ek kimlik doğrulamaya ihtiyaç duyacağını iddia etti. Ancak, SMS metinleri aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulamanın, yararlananlar için bir kusuru vardı:

Üçüncü taraf, SMS iki faktörlü kimlik doğrulama tokeni almak ve kripto para hesabınıza erişmek için Coinbase’in SMS Hesabı Kurtarma işlemindeki bir kusurdan yararlandı.

Sonunda, failler, ele geçirilen hesaplardan fonları transfer edebildiler. Borsa, kimlik doğrulamasını ve diğer güvenlik protokollerini yükselttiğine söz verdi. Ayrıca Coinbase, olaylar sırasında etkilenen hesaba “hesaptan uygunsuz olarak alınan para miktarının değerine eşit” para yatırma sözü verdi. Bazı müşteriler geri ödemeyi aldılar, geri kalanı ise “bugünden geç olmamak üzere” tamamlanmalıdır. Bu olayların yaklaşık olarak dev borsanın halka açık bir şirket haline gelmesiyle aynı zamanda gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Kripto para borsası Coinbase’in hisseleri bu yıl Nisan ayında Nasdaq’ta işlem görmek için yayına girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku