Shiba Inu: Kritik Metrik Son 3 Ayın En Düşük Seviyesinde

156

Olağanüstü bir yılın ardından, Shiba Inu (SHIB) çılgınlığının, kripto para piyasasında devam eden krizin ortasında etkisini kaybettiği görülüyor. Meme tabanlı kripto para birimlerinin rekor kıran rallilerinden geri çekildiği gözlemleniyor. Shiba Inu (SHIB) bu konuda bir istisna değil. CoinMarketCap’te en çok görüntülenen kripto para birimi olarak 2021’de Bitcoin’i dahi gölgede bırakmayı başaran köpek temalı token, popülaritesi azaldıkça şimdi acı verici bir geri çekilme görüyor.

Shiba Inu (SHIB)’nun popülaritesi bir darbe daha aldı

Google Trends verilerine göre, Shiba Inu coin aramalarının sayısı son birkaç ayda keskin bir düşüş yaşadı. Anahtar kelimeye olan ilgi, varlığın fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı Ekim 2021’de zirveye ulaştı. Google Trend aramaları, belirli bir varlığa yönelik bireysel ilgiyi gösteriyor. Bu veride bir dalgalanma genellikle gelişimi açısından önemli bir olayla çakışıyor veya bunun tersi de geçerli olabiliyor. Kriptoarena.com olarak daha önce Shiba Inu’nun dünyanın en büyük iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’u geçerek CoinMarketCap verilerinde en çok izlenen kripto para birimi olarak üst sıraya çıktığını paylaşmıştık.

Shiba Inu Google 90 Günde Aramaları Kaynak: Google Trendler
Shiba Inu Google 90 Günde Aramaları Kaynak: Google Trendler

Mevcut hareketsizliğin, Shiba Inu (SHIB)’nun fiyatının mücadele içerisinde olduğu bir zamanda gelmesi şaşırtıcı değil. Artık piyasa değeri açısından Polygon (MATIC) ve Binance USD (BUSD) arasında sıkışmış durumda görünüyor. Meme tabanlı altcoin projesini daha yükseğe itecek bir katalizörün olmaması, SHIB’in sonraki düşüşlerine neden olabilecek en önemli bir faktör olabilir. Geniş anlamda piyasa beklentisinin de pek olumlu olmaması nedeniyle, Ekim ayının son haftasında 0,000088 dolarla zirveye ulaştığından beri, token yaklaşık yüzde 70 oranında kayıpla 0,00003 doların altına düştü. Bu arada, daha önce dünya çapında yatırımcıların dikkatini çeken Dogecoin (DOGE)’e ilginin de düşük olduğu gözlemleniyor.

Bitso, SHIB’in kurtuluşu için yeterli olacak mı?

Shiba Inu token kısa süre önce Meksika’nın en büyük kripto para borsası Bitso’da listelendi. Daha önce de altcoin projesi, Binance, Coinbase, Gemini, Bitstamp vb. gibi bir dizi büyük kripto borsasında listelenmişti. Kripto para borsasında listelenmek tipik olarak kripto para birimleri için olumlu bir katalizör olduğunu kanıtladı. Ancak önceki gelişmeler kayda değer bir fiyat hareketine yol açmasa da, Bitso haberlerinin SHIB’in yörüngesi üzerinde olumlu bir etkisinin olup olmayacağı görülecektir.

Ayrıca Nasdaq-Listed Harbour Custom Development, Inc., Bitcoin, Ethereum, Dogecoin gibi diğer kripto para birimlerine ek olarak Shiba Inu coin’e desteğini açıklayan en son şirket oldu. Şirket raporunda, emlak firmasının 24 Ocak itibariyle konutları ve diğer mülkleri için kripto para birimlerini kabul etmek istediği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku