Polygon (MATIC) Rekor Tazeledi! Şirketten Web3 Hamlesi Geldi!

115
Geçen hafta piyasada meydana gelen düzeltmeye rağmen, bazı altcoin’ler olağanüstü performans gösterdi. Terra (LUNA) ve Polygon ( MATIC), ön plna çıkan projeler oldu. MATIC fiyatı, son 24 saatte yüzde 12’lik bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.54 dolara yükseldi.

Başarının arkasında yeni projeler yer alıyor

MATIC’in kripto para piyasasında ortaya çıkan düzeltmeye karşı dayanıklılığı, Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümünün son zamanlarda büyük kabul gördüğünü gösteriyor. Son yedi gün içinde, MATIC, genel piyasa trendinden sıyrılarak yüzde 25 arttı. Bu fiyat artışı, yakın zamanda Polygon tarafından başlatılan bazı önemli gelişmelerin ardından meydana geliyor.

Bu ayın başlarında, Polygon, sonunda zk-Rollups teknolojisini uygulamak için yarım milyar dolarlık bir anlaşmayla kripto şirketi Mir’i satın aldı. Mir, çığır açan teknolojisini uygulamada Polygon’a yardımcı olacak ve böylece yüksek düzeyde ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu bir sistem olan Polygon Zero’nun oluşturulmasına yardımcı olacak. Blog yazılarında şirket şunları söyledi:
ZK ölçeklendirme, Ethereum’un geleceğini temsil ediyor, ancak ölçeklenebilir, EVM uyumlu ZK Roll-up’lar henüz mevcut değil. Sistemdeki eksik parça verimli tekrarlamalı kanıtlardır, çünkü tekrarlama çok daha iyi performans için kanıt oluşturmayı paralelleştirmemize olanak tanır. Ne yazık ki, Ethereum tarafından desteklenen mevcut sistemler verimsiz ve yavaş durumda. Polygon bunu, inanılmaz derecede hızlı ve Ethereum dostu olacak kanıt sistemi plonky2 ile çözecektir.

Polygon (MATIC)’dan 200 milyon dolarlık Web 3 hamlesi

Geçen hafta, Polygon, 200 milyon dolarlık yeni bir Web 3 girişimi başlatmak için Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian ile el ele verdi. Polygon, insanların çevrimiçi olarak bağlantı kurmasının daha iyi yollarını keşfetmek için sosyal medya ve Web 3’ün kesişimi üzerinde çalışmak üzere Alexis Ohanian’ın Seven Seven Six isimli şirketiyle birlikte çalışacak.
Ohanian, bu ortaklığın “yeni internetin neye benzediğini” şekillendirmeye yardımcı olacağını söyledi. Yönetici, “Hâlâ Web3’ün ilk günlerindeyiz ve şu anda en belirgin fırsatlar oyun ve sosyal alanda. Bu girişim, oyun mülklerine ve Polygon’un ölçeklenebilir altyapısı üzerine kurulu sosyal medya platformlarına odaklanarak tam da bunu yapacak” açıklamasını yaptı. Daha fazla Polygon haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku