Tesla Resmen Onayladı: Dogecoin Yeni ATH’ye Ulaşacak mı?

1.885
Tesla, ödeme yöntemi olarak Dogecoin (DOGE)’i kabul edeceğini resmi olarak duyurdu. Elon Musk, DOGE ile Tesla satın alınabileceğini doğruladı.

 

Elon Musk’tan açıklama geldi

Dün gece ortaya atılan iddiaların ardında, Tesşa’dan resmi açıklama geldi. Şirket, yaptığı açıklamada
 ”Tesla Shop’ta DOGE kullanarak Tesla satın almak için bir “Dogecoin cüzdanına” ihtiyacınız olacak. DOGE ile ödeme yaparken, Dogecoin’i transfer etmek üzere cüzdanınıza bağlanmanız için ödeme sayfasında Tesla Dogecoin cüzdan “adresi” hem alfanümerik kod hem de QR kod formunda görüntülenecektir. Dogecoin’in Tesla’nın DOGE cüzdanına doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak alıcının sorumluluğundadır.” ifadelerini kullandı. Tesla ayrıca, tüm uygun Tesla ürünlerinin Dogecoin cinsinden fiyatlandırılacağını belirtti. Bu fiyata, vergiler de dahil olacak.

 

Tesla, ödeme yöntemi olarak yalnızca Dogecoin’i kabul ettiklerini de onaylıyor. Şirket, “Tesla yalnızca Dogecoin’i kabul ediyor. Tesla, diğer dijital varlıkları kabul etmiyor. Satın alma işleminizi Dogecoin ile yaptığınızdan emin olun. Başka herhangi bir dijital varlığın gönderilmesi, varlıkların kaybolmasına veya yok olmasına neden olabilir. Tesla’ya gönderilen Dogecoin dışı dijital varlıklar, alıcıya iade edilmeyecektir.” açıklamasını yaptı. Tesla CEO‘su Elon Musk, Aralık ayı ortasında Dogecoin’in ödemeler için Bitcoin’den daha uygun olduğunu belirtmişti. Elon Musk, Tesla’nın Dogecoin’i kabul edeceğini Aralık ayında teyit etmişti. Musk, birkaç kez DOGE’yi desteklediğini söyledi. Twitter’daki mesajları sayesinde tokenin piyasa değeri 25 milyar dolara yükseldi.

 Dogecoin (DOGE)’de yükseliş devam edecek mi?

Kripto para piyasası Perşembe kızıla boyanırken, Dogecoin (DOGE) ivme kazandı. CoinMarketCap verilerine göre DOGE, yüzde 12’den fazla arttı. Meme altcoin, an itibariyle 0.19941 dolardan işlem görüyor. DOGE’nin Perşembe günkü kazanımlarını sürdürüp sürdüremeyeceği henüz belli değil. Yeni gelişmeler ve Tesla’dan gelen diğer açıklamalar muhtemelen belirleyici unsurlar olacak. FED para politikası, artan düzenleyici inceleme ve kripto piyasası genelinde olumsuz duyarlılık, riskler oluşturmaya devam ediyor.

 Fiyat yükselmeye devam ederse, Dogecoin 0.20 dolar seviyelerini ve Aralık ayının en yüksek seviyesi olan 0.2232 doları görebilir. Tesla’nın ödeme için DOGE’yi kabul etmesini onaylaması, 0,20 dolar seviyelerine geri dönüş için temel unsur oldu. Bununla birlikte, 0.17 doların altına bir düşüş, 0.15 dolar seviyelerini ve Pazartesi günkü yılın en düşük 0.1432 dolar seviyesini geri getirecektir. 2022 için DOGE hissiyatı yükselişte. Uzmanlar, DOGE’nin 2022 ortasına kadar 1,00 dolara ve 5 yıl içinde 1,50 dolara ulaşmasını öngörüyor. DOGE şu anda Mayıs 2021 ATH’si olan 0,7398 doların oldukça altında bulunuyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku