Sektörün hızlı gelişimine rağmen yetersiz uzman sayısı

0 1

Blockchain sektörü dünya genelinde büyüme gösterirken eğitim kurumları talebe karşılık veremediği için gerektiği kadar uzman yetişmiyor. 

Pekin merkezli Çin İletişim Üniversitesi Dijital Ekonomi Geliştirme Araştırma Merkezi başkanı Sun Daojun ilk Blockchain öğrencilerinin bu yılın sonlarında eğitime başlayacağını ve 2024te mezun olacaklarını söyledi.

Sun Çinde Blockchain sektörü hızlı bir şekilde ilerleme kaydederken eğitim sektöründe ciddi bir uzman eksikliği yaşandığını belirtti.

Blockchain Mühendisliği branşında lisans programı açılan Chengdu Bilgi Teknolojisi Üniversitesinde kayıtlar tamamlanmış olup öğrencilerin eylül ayında eğitime başlaması bekleniyor.

Ayrıca Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 6 Temmuz günü Devlet Piyasa Denetimi İdaresi ve Ulusal İstatistik Bürosu tarafından resmi olarak onaylanmış meslekler listesine dokuz yeni madde ekledi. Bunlar arasında “Blockchain mühendisliği ve teknik personel” ile “Blockchain uygulama operatörleri” yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku