İşte Bitcoin almak için en ideal gün

0 1

Bitcoinin alınması gereken en doğru zamanı ayarlamaya çalışan yatırımcılara yönelik dijital varlık yöneticisi Charles Edwards BTC almak için en uygun zamanın Pazar akşamı olduğunu söyledi.

Yılların tecrübesine dayanarak BTCnin pazar akşamları düşüş yaşadığını belirten Edwars “Pazar gecesi canınız mı sıkıldı? Bitcoin satın almak için en iyi zaman dedi.

Bitcoin almak icin en iyi gun hangisi

Edwars paylaştığı grafik ile yıllar içindeki BTC fiyatlarındaki düşüşü günlük bazda ele aldı. Son altı ayda Pazar günlerinde yaşanan düşüş belirgin bir şekilde görünüyor. Bu doğrultuda uygun fiyata BTC almak isteyenler için pazar geceleri en ideal ve en iyi gün olarak bildiriliyor.

Neden pazar akşamı?

Cointelegraph yazarı Joseph Youngun yaptığı analize göre Pazar gecesi BTCde yaşanan hareketliliğin iki sebebi bulunuyor. Birincisi BTC işlem hacmi genellikle hafta sonları fiyatlarda sert hareketlerin ortaya çıkmasına neden olan düşüş eğilimi gösteriyor. İkincisi ise geleneksel piyasaların hafta sonu kapalı olması şeklinde belirtiliyor. Dolayısıyla alım satım işlemlerinde aktif olan kişilerin hafta sonları azalması fiyat hareketlerinin de geniş aralıklarla gerçekleşmesine sebep oluyor.

BTC alım satım işlemlerinin hafta sonları azalması anlık çıkışları da beraberinde getirebiliyor. Örneğin 2 Ağustos Pazar günü akşamı Bitcoin fiyatı bir anda yüzde 6 düştü. Alım fırsatını kaçırmak istemeyenlerin bu düşüşü değerlendirmeye çalışması nedeniyle de işlem hacmi bir anda yukarı yönlü sıçradı.

Türkiyede Bitcoin almak için dip fiyat kollayanların ise bu verileri okurken aradaki 6 ile 8 saatlik zaman dilimi farkını da göz önünde bulundurması gerekiyor. Diğer bir deyişle geçmiş veriye dayanarak BTC almak isteyenlerin yerel saatle Pazartesi sabahlarına özellikle dikkat etmesi gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku