Seçimi kim kazanırsa kazansın kripto para birimlerine olan ilgi artacak

0 0

Bugün 2020 başkanlık seçimleri devam ederken ve ABD tarihinde çok önemli bir tarihe işaret ederken kripto uzmanları Joe Biden ve Donald Trump arasındaki bugünkü siyasi yarışın sonucunun Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisi için herhangi bir şeyi değiştirip değiştirmeyeceği üzerine kafa yordu.

ABD başkanlık seçimlerinin kripto alanını etkileyip etkilemeyeceği konusunda piyasa duyarlılıkları bölünmüş görünüyor. Forbes analistlerine göre ABD başkanlık seçimlerinin geleneksel hisse senedi piyasaları üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu biliniyor. Aslında borsaların mevcut başkanlar yeniden seçildiğinde yeni yönetimlere kıyasla daha iyi performans gösteren bir geçmişi var gibi görünüyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tipik olarak geleneksel hisse senetleriyle birlikte arttığı bildirildi. Bununla birlikte Bitcoinin yakın zamandaki boğa koşusu ile piyasa uzmanları ABD hisse senetleri düşerken BTC yükseliş eğilimi göstermeyi başardığı için ana akım kripto para biriminin nihayet geleneksel piyasalardan ayrıldığı sonucuna vardılar.

Bitcoin ABD seçimlerinden etkilenmedi

Bitcoin kısa süre önce bu hafta ikinci kez bugün 14 bin bandını aştı ve son zamanlarda ivme kazanıyor gibi görünüyor. 

Birçok kurum ABD dolarının değer kaybetmesiyle Bitcoin ve kripto para birimlerine koruma olarak yöneldi. ABD seçimlerinin yanı sıra MicroStrategy Grayscale ve Square gibi kurumsal devlerden BTCnin kurumsal kitlesel olarak benimsenmesi yatırımcıların kripto para birimlerine yönelik pozitif duyarlılığını güçlendirmeye hizmet etti ve potansiyel olarak daha fazla perakende yatırımcısını dijital varlığa dahil etmeye dönüştürdü.

Blockchain.com Araştırma Başkanı ve İngilterenin en iyi ekonomistlerinden Dr. Garrick Hileman şunları açıkladı:

“Seçimi kim kazanırsa kazansın yüksek mali harcamalar borç sürdürülebilirlik krizini şiddetlendirmeye devam edecek ve kaçınılmaz olarak bitcoin ve kripto para birimlerine artan ilgiyi artıracak.”

Kesin olan bir şey var: Başkanlık seçimlerinin sonucuna bakılmaksızın Bitcoin ikinci tur teşvik paketleri piyasaya sürüldüğünde büyük olasılıkla bir ani artış yaşayabilir. ABD doları COVID-19 rahatlamasını teşvik etmek için kitlesel fiat basımı ile değer kaybetmeye devam ederken bu yatırımcıların dikkatini küresel ekonomik belirsizliğin ortasında fonlarını güvence altına almak için Bitcoin gibi korumalara yönlendirebilir. Hileman şunları söyledi:

“ABD doları dünyanın rezerv para birimi çünkü ABD hükümetinin güvenilirliğine ve istikrarına güven var. Gelecek vaat eden yeni bir (dijital) varlık sınıfının ivme kazandığı bir zamanda ilk kez algının önemli bir şekilde zorlandığını görüyoruz. “

“Güvenli ve istikrarlı bir dolar algısını olumsuz yönde etkileyen herhangi bir şey muhtemelen bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilgiyi artıracaktır.”

ABD kripto düzenlemeleri ne olacak?

Bununla birlikte ABDdeki kripto para birimi düzenlemeleri açısından net bir düzenleyici çerçeveden yoksun olduğu için eleştirildiği görülüyor. Örneğin ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan kripto para birimi uygulama çerçevesi Ripple kurucularını şirket merkezlerini Japonya gibi daha kripto dostu bir alana taşımayı düşünmeye sevk etti.

Şu anki başkan Donald Trump kripto para birimlerinin hayranı olmadığını çünkü onun görüşüne göre çok değişken olduklarını defalarca belirtti. Daha önce “Düzenlenmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticareti ve diğer yasadışı faaliyetler dahil olmak üzere yasa dışı davranışları kolaylaştırabilir …”

Joe Bidene gelince başkan adayı siyasi kampanyasında kripto para konusunu açmadı ancak siyasi kampanyası şaka yollu bir şekilde Bidenın hesabının dondurulduğunu gören Twitter saldırısının ardından Bitcoini benimsemeyeceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku