Seçim kime yarayacak? Dolara mı Bitcoin’e mi?

0 0

Bu hafta makro piyasalar söz konusu olduğunda odak noktası ABD. 3 Kasım seçimleri Beyaz Sarayı hangi tarafın kontrol edeceği daha belirgin hale geldikçe havayı belirleme sözü veriyor.

Analistler Demokratların galibiyetinin doları zayıflatacağı konusunda uyarıyor. Uzun vadeli beklentiler zaten zayıf. Goldman Sachs geçen hafta Donald Trump’ın yeniden seçilmesinin doların tehlikeden uzak tutulması için yeterli olmayacağını söyledi.

Ek olarak kasım ayından sonra seçim sonucuna bakılmaksızın ciddi ilerleme kaydedilmesi için güvenli liman altın için talepler geliyor. Ancak bazılarının tercihi bu konuda daha etkileyici bir şekilde kazanç sağlama beklentisi olana Bitcoin.

BTC / USD ve ABD doları para endeksi (DXY) arasındaki ters korelasyon sayesinde doların gücü Bitcoincilerin radarında kalıyor. Bu korelasyon son haftalarda daha az belirgin hale gelmesine rağmen USDnin aniden zayıflaması en büyük kripto para birimi için bir nimet olma potansiyeline sahip.

Bu arada sadece seçimler değil daha önce gelenler de ilgi konusu. Özellikle anket gününden önce yapılan bir Koronavirüs uyarıcı anlaşması üzerine yeni ipuçları geldi.

Bu gerçekleşirse birkaç trilyon dolar likidite artan ABD borç yığınına katkıda bulunacak ve Amerikalılar başka bir 1.200 dolarlık teşvik çeki gibi avantajlar görecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku