Çin in CBDC çekilişinde kazananların çoğu dijital yuan ödülleri harcadı

0 0

Çin’in 15 milyon dolarlık dijital yuan piyango kazananlarının büyük çoğunluğu dijital yuan “kırmızı zarflarını” aldı ve harcadı.

Shenzhen yetkilileri Pazar günü resmi olarak 18 Ekim itibarıyla Çindeki 50.000 piyango kazananından toplam 47.573ünün ödüllerini aldığını duyurdu.

Duyuruya göre kazananlar 8.8 milyon yuan (1.3 milyon $) tutarında toplam 62.788 işlem gerçekleştirdi. Bu miktar Shenzhendeki eşantiyon pilotunda dağıtılacak olan toplam 10 milyon yuanın (1.5 milyon $) yaklaşık% 88ini temsil ediyor.

Bazı kazananlar sadece “kırmızı zarflarını” harcamakla kalmadı aynı zamanda 901.000 yuan (134.000 $) daha satın alarak cüzdanlarını doldurdular.

Shenzhen 9 Ekimde halka açık bir hediye ile dijital yuanı tanıtmak için bir pilot program başlattı. Piyango organizatörleri kazananlar 18 Ekime kadar harcamazlarsa kullanılmayan dijital yuan paketlerini geri alacaklar.

Daha önce bildirildiği gibi 12 Ekim itibarıyla Shenzhenin dijital yuan hediye programına katılmak için toplam 2 milyon kişi başvurdu.

Çinin merkez bankası dijital para birimi – dijital yuan – Nisan 2020de teste başladı. Pilotlar daha sonra Shenzhen Guangzhou Hong Kong ve Makao dahil dokuz şehre genişletildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku