SEC’e bir Bitcoin vadeli işlem başvurusu daha

0 0

Varlık yönetim firması Stone Ridge yeni bir bitcoin vadeli işlem fonu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bir dosya teslim etti.
“NYDIG Bitcoin Strateji Fonu” olarak adlandırılan fon Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak sermaye takdirini sağlamayı amaçlıyor.

Stone Ridge fonun yalnızca ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile kaydedilen borsalarda işlem gören nakit olarak ödenen bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapacağını ve Bakkt tarafından sunulanlar gibi fiziksel olarak teslimli bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapacağını söyledi. Fon ayrıca doğrudan bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayacak.

Bitcoin vadeli işlemlerinin yanı sıra fon izahname başına “önemli” nakit ve ABD devlet menkul kıymetlerine ve daha az bir dereceye kadar kurumsal nakit ve sabit getirili yatırımlara sahip olmayı amaçlamakta.

Fonun hisseleri başlangıçta hisse başına 10 ABD Doları tutarında minimum alım yapılmadan teklif edilecek ve fon başlangıçta net aktiflerini 25 milyon ABD Doları tutarında tutacak. Stone Ridge bitcoin ve bitcoin vadeli işlemlerinin tarihsel olarak “oldukça değişken” olduğunu ve fona yatırım yaparken yatırımcıların “tüm yatırımlarını” kaybetmeye hazırlıklı olması gerektiği konusunda uyarılarda da bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku