Bitcoin laneti ABD Adalet Bakanlığı ile görüşmek istiyor

0 0

Bitcoin Laneti Mt. Gox’un kayyımı ABD Adalet Bakanlığı ile görüşmek istiyor

Mt. Gox borsası sürecini kripto para dünyası çok iyi hatırlar. Şimdilerde kayyımın görev yaptığı Kapatılan Bitcoin Borsası Mt.Gox’un kayyımı Nobuaki Kobayashi ismi Alexander Vinnik olan eski BTC-e işleticisi ile ilgili bilgi edinmek amacıyla ABD Adalet Bakanlığı ile iletişime geçmiş durumda.

Kobayashinin ofisinden yapılan açıklamaya göre kayyım halen MT. Gox borsasında koinlerin kayboluşuna dair detaylı bir araştırma yapıyor.

Kayyımın özellikle ABD’nin Vinnik aleyhinde açtığı davayla ilgili daha fazla bilgi almak amaçlı ilerişime geçtiği ifade ediliyor. 

Alexander Vinnik’e yönelik olarak ABD makamları dolandırıcılık ve kara para aklamaya yönelik olarak suçlamalarda bulunmuş durumdalar. Vinnik hatırlanacağı üzere 25 Temmuz 2017de Yunanistanda göz altına alınmıştı.

Vinnik halen daha Yunanistan’da göz altında tutuluyor. Rusya Fransa ve ABD Vinnik’in iadesi için Yunanistan’dan talepte bulunmuş durumda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku