SEC KOMİSYON ÜYESİ JACKSON, DÜZENLEYİCİNİN BTC ETF Yİ ONAYLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

0 0

Bir komisyoN üyesine göre herkesin merakla beklediği Bitcon ETFsi büyük olasılıkla Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicisinden onay alacak.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nin tek Demokrat komisyon üyesi Robert J. Jackson Jr. geçen yıl ETF başvuruları reddetmesine rağmen uygulamanın sonuçta değişeceğini söyledi.

Sonunda birinin ortaya koyduğumuz standartları yerine getireceğini düşünüyor muyum? Öyle umuyorum evet ve öyle düşünüyorum ”dedi. Çoklu ETF önerileri 2018’de SEC tarafından değerlendirilmiş ancak sonuçta hepsi nihai sonuçta “hayır” kararı aldı. VanEck SEC ile kapsamlı bir diyalog içerisinde bulundu ve ürününün üzerinde yayınlanan çeşitli endişeleri ele aldı.

Bu konuları vurgulayan SEC Komisyonu Temmuz 2018’de Winklevoss Bitcoin ETF’yi reddetmişti. Jackson’a göre başvuruyu reddetme kararı SEC’in dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonunu önleme standartlarını yerine getirme konusundaki güvenin yetersizliğinden kaynaklandı.

O zaman Komisyon üyeleri Hester Peirce’den gelen tek “evet” oyu ile Winklevoss ETF’ye karşı 3-1 oy kullandı. Peirce’e göre SEC Komisyonun kendi yasalarını doğru şekilde yorumlayamadığını ifade ederek ETF’yi reddetmekle yanlış bir karar verdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku