GÜNLÜK BITCOIN İŞLEMLERİ OCAK 2018 SEVİYELERİNE YÜKSELDİ

0 2

Yeni yapılan bir araştırmanın gösterdiğine göre Bitcoin’in 20.000 dolara çıkmasından hemen sonra 2018 yılının Ocak ayında elde edilen günlük işlem sayısına ulaşıldı. Bazı endüstri oyuncuları bunun kripto para biriminin ekosisteminin ve temellerinin gelişiminin bir işareti olduğuna inanıyor.

Bitcoin kişisel kilit güvenlik sistemi firması Casanın baş teknoloji sorumlusu Jameson Lopp Bitcoinin temel performansının analizini yapan ve “sistemin iyileştirildiği ve büyüdüğünü” söyledi. Lopp soruşturması sırasında çeşitli kaynaklara ve Bitcoin’in 2018’deki büyümesinin istatistiksel ölçümlerine başvurdu.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Bitcoin Core tarafından blok yayılımında çeşitli iyileştirmeler yapıldı ve düğümler yükseldikçe etki yarattıkları görülüyor.

Lopp’a göre SegWit protokolünün entegrasyonu ve Lightning Network 2017 yılındaki ve 2018 yılı başlarındaki işlem sorunlarını çözdü 2018 yılında SegWit girdisi ile yapılan BTC işlemlerinin oranı %10 iken bu oran %40’a kadar çıktı.

2018 yılında BTCnin pazar hakimiyetinin yüzde 325e düştükten sonra yüzde 50nin üzerine çıktığı bildirildi. Bitcoin 2018 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesinden 3.300 dolarlara kadar gerileyip %90 civarı bir fiyat düşüşü gösterse de teknolojik temeller ve ağ gelişimi konusunda belki de tarihinin en iyi yıllarından birisini yaşadı ve hala da yaşamaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku