SEC in Bir Sonraki Hedefinde Tether mi Var?

0 1

 Bitfinexin teknoloji müdürü Paolo Ardoino Tetherin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun bir sonraki hedefi olabileceğine dair endişeleri gidermek için bu hafta bir tweet attı:

CryptoQuant CEOsu Ki Young Junun tweetine yanıt olarak Ardoino Tetherin Mali Suçları Araştırma Ağı  (FinCEN) tarafından belirlenen sıkı Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme düzenlemelerine bağlı kaldığını söyledi. Başka bir deyişle Tetherin daha az denetlendiğini söyleyenler sadece korku belirsizlik ve şüphe yayıyorlar dedi. 

Ki Youngın orijinal tweeti şöyle dedi: “SECin bir sonraki hedefi Tether ise bu piyasa büyük ölçüde USDTye dayandığından bu boğa koşusu için çok ama çok kötü olacak.”

2018 ve 2019daki Gelişmeler 

 2019 yılında New York başsavcısı Tether ve kardeş şirketi Bitfinexin kayıtsız menkul kıymetler teklifi yürüttüğünü iddia eden bir kanun mutabakatı sundu. Belgede ayrıca şirketlerin yatırımcılara USDT ödünç verdikleri iddia ediliyor ve bu da tokenlerin iddia edildiği gibi ABD doları rezervleri tarafından tam olarak desteklenmediği şüphesini artırıyor.

Sadece gevşek bir şekilde ABD dolarına sabitlendiği iddia edilen Tether’in USDTsi birkaç yıldır tartışmanın merkezinde yer alıyor. 2018de finans profesörü John Griffin ve yazar Amin Shams bir araştırma makalesinde USDTnin BTC 20 bin dolara kadar yükselirken Bitcoin fiyatını manipüle etmek için kullanıldığını savundu.

Tether ve Bitfinex 2018 yılında Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından USDTnin eşdeğer dolar rezervleriyle desteklendiğine dair kanıt aramak için mahkeme celbi aldı. İddialara rağmen her iki şirket de herhangi bir suistimalle suçlanmadı.

Kripto para topluluğundaki birçok kişi SECin düzenlenmemiş bir menkul kıymet teklifi yürüttüğü iddiasıyla Ripplea karşı dava açtıktan sonra bir sonraki dominonun düşmesini bekliyor. Ripple davasını mahkemede kanıtlama şansına sahip olacak. Bu arada şirket piyasa katılımcılarını düzenleyicinin suçlamalarından herhangi bir sonuç çıkarmamaya çağırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku