SEC Başkan Adayı Gary Gensler: “Kripto Paralar Değişim İçin Bir Katalizör”

0 82

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı Joe Biden tarafından SEC başkanlığı için aday gösterilen Gary Gensler, yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin değişim için bir katalizör olduğunu belirtti.

Gary Gensler, kripto paralar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

MIT’de öğrettiğim gibi, bu tür yeniliklerin değişim için bir katalizör olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve kripto para birimleri, ödemelere ve finansal kapsayıcılığa yeni bir düşünce getirdiler, ancak aynı zamanda yeni yatırımcıları koruma konusunda da bazı sorunları getirdiler. SEC’de adaylığım onaylanırsa, yeniliği teşvik etmek için çalışacağım.

Gensler’in bu ifadeleri sonucunda, Gensler’in SEC Başkanı olarak onaylanması, kripto para topluluğunda daha çok önem kazandı. Gensler daha önce yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin, ABD ödeme altyapısındaki bazı eksiklikleri gün yüzüne çıkardığını belirtmişti. SEC Başkan Adayı Gensler, Biden’ın başkanlık yarışında danışman olarak yanında yer almış daha sona ise Ocak ayında başkanlığa resmen aday gösterilmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku