Bitcoin (BTC) Karşıtlığıyla Tanınan Kanadalı İş Adamı Bitcoin (BTC) Satın Aldı

0 54

“Bitcoin konusunda fikrimi değiştirdim diyenler” kulübününe bugün önemli bir isim daha katıldı.  Kanadalı iş adamı ve Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, daha önceleri Bitcoin’e saçmalık ve işe yaramaz bir çöplük demişti. Kevin, bugün portföyünün yüzde 3’ü ile Bitcoin almaya karar verdiğini açıkladı.

Kanada’nın Montreal kentinde doğan O’Leary, popüler bir işadamı, yazar ve belki de en çok Shark Tank isimli reality şovdaki rolüyle tanınıyor. Mr. Wonderful olarak da anılan O’Leary, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ekosistemine girişini duyurdu.

Portföyünün yüzde 3’ünü lider kripto para birimine ayırmanın yanı sıra, işadamı kötü izlenimden ve eleştirilerden kaçınmak için temiz enerji kullanarak BTC madenciliğine yatırım yapma sözü verdi.

Ayrıca O’Leary, yatırım yaptığı tüm şirketlerin şu anda bilançolarına Bitcoin koyma olasılığını incelediklerini söyledi. Bunu “düzenleyici ortamdaki değişikliklere” bağladı, ancak bunların kesin doğasına ilişkin ayrıntıları paylaşmadı.

Bitcoin Değersiz Bir Çöp

O’Leary, yüzde 3’lük BTC tahsisinden önce, kripto para birimi hakkında olumlu şeyler söylememişti. Tam tersine kripto para birimlerini sürekli eleştiriyordu.

O’Leary, 2019’da Bitcoin adı verilen bu “dijital oyunda” ağırlıklı olarak olumsuzdu ve BTC, onun için “değersizdi”. Hatta onu “işe yaramaz para birimi” ve “çöp” olarak nitelendirdi çünkü büyük miktarlarda içeri girip çıkamazsınız ve kaybolursunuz.

“Diyelim ki İsviçre’de 10 milyon dolara bir gayrimenkul  satın almak istiyorsunuz. Değerin ABD para birimine geri döneceğine dair bir garanti istiyorlar. Bitcoin riskini bir şekilde önlemelisiniz. Bu, gerçek bir para birimi olmadığı anlamına gelir. Bu, alıcının, dalgalanma riski nedeniyle almaya istekli olmadığı anlamına gelir. Yani, değersiz. ”

2021’in Şubat ayında, O’Leary, BTC’ye karşı olmadığını ve varlığa gerçekten saygı duyduğunu ancak ona çok fazla sermaye koymak isyemediğini belirtti.

“Hayır, bir günde veya haftada yüzde 30 yükselip düşen bir şeye yatırım yapmak istemiyorum.”  O’Leary, Bitcoin’in “hiçbir şey tarafından desteklenmediğini belirtti ve ekledi: ”Sadece inancınla destekleniyor.”

Ancak, görünen o ki artık bu “değersiz, hiçbir şey tarafından desteklenmeyen dijital oyun” yatırım portföyünün en az yüzde 3’ünü kazandı.

Bu fikir değişikliğiyle O’Leary, birkaç benzer örnekle tanınmış bu kulübe katıldı: MicroStrategy’den Michael Saylor, CNBC’den Jim Cramer ve eski Fed Başkanı Kevin Warsh gibi isimler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku