Satoshi Nakamoto büyük bir çöküş öngörmüş olabilir

0 1

Kripto para borsası Kraken’ın CEO’su Jesse Powell Bitcoin’in kimliği gizli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun 2008 küresel ekonomik krizinden sonra hükümetlerin mali sorumluluğu sürdürmekte giderek zorlanacaklarına inandığı görüşünde.

Real Visionın kurucu ortağı Raoul Pal ile röportaj yapan Powella göre Bitcoinin mucidi son ekonomik krizin ele alınma şekli değerlendirildiğinde daha büyük bir kabarcık ve daha kötü bir sonuç görmüş olabilir.

Krakenin CEOsu Bitcoinin ticaret hacminin Arjantin ve Venezuela gibi yüksek enflasyonla mücadele eden ülkelerde arttığını vurguluyor. Bununla birlikte Powell en büyük kripto para biriminin yaygın olarak benimsenmesi için Bitcoin satın almanın depolamanın ve harcamanın daha kolay olduğuna inanıyor.

Powell “Bence Bitcoindeki evlat edinme kademeli olarak artacak. Umarım Bitcoinin teknik karmaşıklığı arka planda kalacaktır ve işlemler PayPal kadar kolay olacaktır” diyor.

Yakın tarihli bir başka incelemede Powell enflasyonun yakında kontrolden çıkacağını ileri sürdü ve şunları söyledi:

“Eğer manipülasyon hakkında konuşacaksak FEDin başarısız ve batık ABD şirketlerinden satın aldığı çöp faturalarına bakın. Şaka gibi… Piyasa açıkça manipüle ediliyor. Halka açık stokların değerini pompalamak (artırmak) için milyonlarca dolar yazdırıyorlar. Bu dakikadan sonra hiçbir şeyi dolar ile fiyatlandıramazsınız. Enflasyon çok kısa sürede kontrolden çıkacaktır. Bu duruma karşı kişisel olarak güvenli bir sığınak gördüğüm Bitcoini satın alacağım.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku