Balinalar Bitcoin’i borsalara taşıdı, Bitcoin fiyatı sert düştü

0 0

Bitcoin (BTC) uzun zamandır beklenen bir geri çekilme nihayet gerçekleşti. Gün içerisinde 19 bin 500 dolarlı seviyeleri test eden Bitcoin dakikalar içerisinde çok sert düştü

BTC fiyatı 17 bin 250 dolarlara kadar geriledi

Cointelegraph Markets ve TradingViewden gelen veriler BTC / USDnin Çarşamba günü bir gecede büyük dalgalanma yaşadığını gösterdi.

Sert satışlarla 17 bin dolarlı seviyelere kadar gerileyen Bitcoin şimdi bir miktar toparlanma çabası içerisinde. Günlük kaybın bir ara yüzde 14’lere kadar çıktığı BTC’de son gelen tepki alımlarıyla birlikte bu kaybı yaklaşık yüzde 5 civarına kadar çekti.

Aralarında CNBC sunucusu Brian Kelly’nin de bulunduğu birçok analist perşembe günü 14 bin dolarlık bir riske işaret etmişti. Bu görüşü savunanlar arasında analist Tone Vaysde bulunuyor

Bu arada birkaç metrik de yaklaşmakta olan bir düzeltmeye işaret ediyor. Bunlar arasında Kasım ayı boyunca rekor düzeyde yüksek seviyelerde kalan popüler Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi var.

Ani fiyat düşüşü büyük hacimli yatırımcıların muhtemelen Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların yakınında kar elde etmek amacıyla BTCyi borsalara yatırmasıyla birlikte geldi.

“Tüm Borsaların Girişleri Ortalama birkaç saat önce arttı. Bu balinaların borsalara BTC $ yatırdığını gösteriyor ”diyor zincir içi analitik kaynağı CryptoQuantın yaratıcısı Ki Young Ju Twitter takipçilerine özetledi.

“Ancak uzun vadeli zincir üstü göstergeler satın alma baskısının hüküm sürdüğünü söylüyor. Hala birkaç gün içinde 20 bin kırabileceğimizi düşünüyorum.

Bitcoinin temel göstergeleri üç gün içinde yüzde 73lük bir artış için belirlenen madencilik zorluğuyla ve hash oranı büyümeye devam ederken yükseliş teorisini destekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku