FTX Hackerı Bu Altcoin'i Hedefliyor! 'Sert Düşebilir'
FTX Hackerı Bu Altcoin'i Hedefliyor! 'Sert Düşebilir'

FTX Hackerı Bu Altcoin’i Hedefliyor! ‘Sert Düşebilir’

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öncü kripto para borsalarından olan FTX geçtiğimiz günlerde hackerlar tarafından siber saldırıya uğramıştı. Şimdi ise aynı hacker, Ethereum platformuna saldırmış durumda. Yatırımcılar arasında panik dalgası yaratan bu gelişme lider altcoini alt üst etti!

Siber saldırıların ardı arkası kesilmiyor!

Geçtiğimiz günlerde hack saldırısına uğrayan FTX’in arından yeni darbe Ethereum’a geldi. Pazar günü hacklenen platform, aşırı satış baskısına girdi. Panik havasıyla çıkışa doğru koşan kullanıcılar hesaplarındaki Ethereum (ETH)’leri satınca lider altcoin sert bir düşüş yaşadı. Altcoinin fiyatını %8.09 oranında düşüren bu saldırı, FTX’i de derinden sarsmıştı. Zor günler geçiren kripto borsası FTX’ten 600 milyon dolar çalan hackerın, çalınan ETH zulasını da Bitcoin’e çevirdiği iddia edildi. Bu yönde çıkan haberinin ardından Ethereum’un fiyatı keskin bir şekilde düştü.

Bir kripto gazetecisi olan Colin Wu Etherscan’den alınan verilere atıfta bulunarak, bilgisayar korsanının büyük miktarda Ethereum tokenını Bitcoin’e dönüştürdüğünü ileri sürdü. 30.000’e yakın ETH’nin BTC’ye dönüştürülmesi yaklaşık 1.070 BTC’nin Bitcoin ekosistemine taşınmasıyla sonuçlandı. Düzenleyiciler hala FTX iflasının sektöre verdiği hasarı değerlendirmeye devam ederken, Ethereum ağında yaşanan son olay kripto dünyasını ciddi şekilde sarstı.

FTX kripto para dünyasını sarsmaya devam ediyor

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz gibi, ani bir iflas yaşayan FTX şu anda kullanıcılarına 3,1 milyar dolardan fazla borçlu ve borsa bu muazzam borcu telafi etmenin bir yolunu bulamıyor. Buna ek olarak, kripto topluluğunda daha fazla borsanın çökeceğine dair artan bir endişe de var. Öyle ki geçen hafta, başka bir kripto borsası olan BlockFi’nin iflas talebinde bulunacağına dair raporlar ortaya çıkmıştı. Yaşanan son olaylara uzman analistlerin yorumu ise FTX krizinin etkisinin hayal edilenden çok daha büyük olacağı yönünde.

FTX Hackerı Bu Altcoin'i Hedefliyor! 'Sert Düşebilir'

FTX skandalının ardından sektöre damga bulan hacker problemi, kripto dünyasına yapıcı düzenlemelerin getirilmesi gerektiği inancını kuvvetlendirdi. Özellikle lider kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, sektöre getirilmesi gereken düzenlemelerin bir an önce yürürlüğe konması ile ilgili sert yorumlarda bulunmuştu. Lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte sert bir düşüş yaşayan Ethereum’un ise geleceği meçhul. Yatırımcıları endişelendiren hack saldırısının ise devamının geleceği sosyal medyada yayılan spekülasyonlar arasında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX Hackerı Bu Altcoin’i Hedefliyor! ‘Sert Düşebilir’