Şaşırtan Anket: Amerikalılara Göre Bu Altcoin ”Yeni Bitcoin” (BTC)

0 234

Son üç ayda Dogecoin (DOGE) yıllarca süren “şaka” etiketinin ardından 0,004 dolar’dan 0,62 dolar’a yükseldi. Varlık, aylarca Elon Musk’ın Twitter’da desteklemesinden sonra inanılmaz bir işlem hacmine tanık oldu. Görünüşe göre çok sayıda Amerikalı yatırımcı Musk’ın körüklediği ”Doge Çılgınlığını” takip ediyor.

Bir oyun sitesi olan Gamblers Pick,  halkın Dogecoin hakkındaki görüşünü öğrenmek için kapsamlı bir anket düzenledi. Araştırmacılar, ABD’deki kripto para endüstrisine aşina olan 1000 kişilik bir katılımcı grubu hedeflediler. Anket, yüzde 3 hata payı ile yüzde 95’lik bir güven aralığına sahipti. Ankete katılanların yüzde 10,7’si 55 yaş ve üstü, yüzde 22,6’sı 41 ve 55 yaş arası, yüzde 60,8’i 21 ve 40 yaş arası ve yüzde 5,9’ise 18 ve 20 yaşları arasındaydı.

Elon Musk Faktörü

Ankete katılanların 4’te 1’i, Dogecoin’in yeni Bitcoin (BTC) olduğuna inanıyor. Ayrıca, katılımcıların yüzde 23’ü Dogecoin’in 2021’in sonunda 1 dolara ulaşacağına şiddetleinanıyor. Ankete katılanların varlığa yaptıkları ortalama yatırım miktarı 227 dolar.

Dijital varlığın bu yüksek beklentisiyle, ankete katılanların sadece yüzde 53,6’sı bir gecede zengin olmak için Dogecoin’e yatırım yaptı. İlginç bir şekilde, ankete katılanların yüzde 46,4’ü varlığa eğlence için yatırım yaptığını belirtti.

Anket, Dogecoin meraklılarının çoğunun coin’in bazı popüler perakende pazarlarında bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesine güçlü bir şekilde inandıklarını ortaya koydu. Katılımcıların yüzde 52,9’u Amazon’un Dogecoin’i ödeme olarak kabul etmesini istiyor ve yüzde 29,1’i Walmart’ın coin’i ödeme aracı olarak kabul etmesini istiyor. Katılımcıların yüzde 41,1’i, fiyat oynaklığı nedeniyle Dogecoin’i bir ödeme yöntemi haline getirmesini istemedikleri için farklı bir görüşe sahip.

Katılımcıların yüzde 69,5’i Bitcoin’e, yüzde 39,6’sı Ethereum’a ve yüzde 29,6’sı Dogecoin’e yatırım yaptığını söyledi. Anket ayrıca, yanıt verenlerin yüzde 18’inin Elon Musk bir tweet’te bahsetene kadar Dogecoin hakkında hiçbir şey bilmediğini ortaya koydu.

Ayrıca, yüzde 33,7’si sosyal medya aracılığıyla ve yüzde 21,7’sinin ise aile ve arkadaşlarından öğrendiğini belirtti.

Robinhood En Büyük DOGE Balinası mı?

Dogecoin’e olan kurumsal ilginin yanı sıra, fiyatın daha önce yaklaşık 36,8 milyar Doge’ye sahip olan, Şubat 2021’de 2,1 milyar dolara denk gelen ve şu anda yaklaşık 21 milyar dolar değerinde olan bir cüzdan adresinden etkilendiği söylendi. Robinhood’un o cüzdanın sahibi olduğu söyleniyordu. Cüzdan Haziran 2018’de oluşturuldu ve Robinhood Temmuz 2018’de Dogecoin işlemi sunmaya başladı ve bu da insanların onları balina aktivitesine bağlamasına neden oldu.

Yakın tarihli bir raporda Robinhood, cüzdan adresinin sahipliği hakkındaki spekülasyonları reddetti. Robinhood CEO’su Vlad Tenev, ” Söylentiler gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku