İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan Kritik Kripto Para Açıklaması!

0 73

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para yatırımcılarını, piyasayanın riskleri ve tehlikeleri konusunda uyardı.

Perşembe günü bir konferansta konuşan Bailey, “kripto para birimleri” kavramına karşı çıktı ve “kripto varlıkları” nın sanal para birimlerini tanımlamak için daha uygun bir kavram olduğunu belirtti.

Bailey, tüm kripto karşıtlarının defalarca kez söylediği argümanı tekrarladı ve şunları söyledi:

”Son yıllarda söylediklerimi tekrar ve tekrar vurgulamak istiyorum, korkarım ki bu varlıkların hiçbir içsel değeri yoktur,”

 “Üzgünüm, bunu çok açık bir şekilde tekrar söyleyeceğim: tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız, o zaman gidin ve kripto para satın alın.”

İngiltere’deki Kripto Para Karşıtlığı

Başkanın açıklamaları Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yayınlanan beyanlar ile yakın benzerlik gösteriyor. Daha önce bildirildiği üzere FCA, İngiliz kamuoyunu Ocak ayında, kripto para yatırımlarından büyük zarar görme riski konusunda uyardı.

O zamanlar, Bitcoin (BTC) 33 bin dolar’ın altına düştüğü için kripto piyasası önemli bir düzeltmenin pençesindeydi. O zamandan beri, toplam kripto piyasa değeri neredeyse üç kat arttı ve şu anda 2,3 trilyon doların üzerinde.

Bailey’in yorumları, özellikle Ethereum (ETH) ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen altcoinler için kripto fiyatlarında büyük bir yükselişin gerçekleştiği bir zamanda geldi. Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve XRP gibi büyük altcoin’ler de dikey fiyat hareketleri gördü.

Nitekim, Dogecoin (DOGE), yılbaşından bugüne kadar yüzde 12.700’den fazla arttı.

Ülkenin vergi dairesi, vergi kaçırmak için kullanılan sanal para birimlerini yakın denetime aldı.

Nisan ayında, Gelir ve Gümrük İdaresi, kripto para kullanarak vergi kaçıranlara yönelik denetimlerini artırdığını duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku