Şarap endüstrisinde Blockchain teknolojisi çözümü

0 1

Tahrifat hırsızlık ve sahtecilik şarap endüstrisine milyonlarca dolarlık gelir kaybına neden oldu. NEM ekosisteminden kurumsal dostu bir blockchain projesi olan Symbol 4 Temmuzda nem tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre şarap tahrifatı ve sahtecilik sorunlarını çözmek için blockchain teknolojisi sağlıyor.

Symbolun saniyede çok sayıda işlemi izleyebilen ve doğrulayabilen bir blockchain çözümü geliştirdiği bildirildi. Bu şarap üreticilerinin üretim ile dağıtımın her aşamasında hammaddeleri ve ürünleri hakkında neler olup bittiğini takip etmelerine yardımcı olabilecek.

Veri gizliliği ve çoklu imza doğrulaması

Ayrıca hibrit bir blockchain çözümü alıcılar distribütörler ve satıcılar gibi ilgili tüm taraflarla veri gizliliği sorunlarını gidermek için entegre edildi.

Nakliye müdahalesine karşı koymak için şarap yetiştiricileri de “tek kullanımlık” akıllı sözleşmeler yapabilecek. Nihai ödemeler ancak ürünler tüm taraflarca orijinallik kalite doğrulaması ve onayını geçebilmesi sonucu nakliye ortağı ile yapılması mümkün olabilecek.
 

“Bu üreticinin  kapsamlı blockchain destekli finansal anlaşmalar yapmasına ve çoklu imza hesapları kullanarak aşamalı ödemelerden faydalanmalarına olanak tanırken gerçek zamanlı doğrulama sonuçları sağlayabilen son teknoloji ürünü bir blockchain tarafından desteklenmesini sağlıyor.”

Symbol ayrıca tüm tedarik zincirinde daha fazla şeffaflık için doğrulama sürecini perakendecilere ve tüketicilere entegre etmeyi planlıyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku