Santiment’ten Kritik Uyarı: Bu Altcoin Tehlike Bölgesinde

1.480

Santiment, Litecoin’deki yükselişe rağmen, zincir üstü verilere bakıldığında, altcoin LTC’nin güvensiz bir bölgede olduğunu düşünüyor! 

Santiment: Bu altcoin yatırımcıları karlarını çekebilir! 

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Litecoin (LTC) verilerine bakıldığında, fiyat hareketini izleyebilmek ve ağın genel durumu ölçmek için birkaç metriğe işaret etti. Santiment, altcoin LTC’nin “tehlike bölgesinde” olduğunu belirtti, tehlikenin nedeni olarak da, kısa vadeli al-sat yapan yatırımcıların artık kar elde edebilecek bir konumda olmasını gösterdi ve şunları ekledi:

Altcoin LTC’nin kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV 7D, Litecoin’in kısa vadeli yatırımcılarının şu anda karda olduğunu ve LTC’nin tehlike bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bu durum yatırımcıları biraz kar almaya teşvik edebilir. 

Litecoin, Bitcoin’i takip ediyor

Eylül ayında, altcoin LTC,  295 dolarlık bir ralliden önce 140 dolar seviyesine kadar inmiş ve ayın en düşük fiyatını görmüştü. An itibariyle LTC 257 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Santiment ayrıca, Litecoin’in fiyatının, Eylül ayının en düşük seviyesini gördüğünden beri, Bitcoin’in (BTC) izini takip ettiğine dikkat çekti ve şunları belirtti: 

Dikkat edilmesi gereken ilginç nokta şu ki, LTC fiyat hareketi BTC’ye çok benziyor… Bu aynı zamanda, lider kripto para birimi BTC düştüğünde, LTC’nin herhangi bir güç göstermediği için, tam olarak güçlü bir altcoin olmadığını gösteriyor. Aslında Litecoin sadece BTC’nin izinden gidiyor. 

 

 

Santiment, Litecoin fiyatının yatay seyretmesini beklese de, zincir üstü ölçümün LTC ağı için güçlü bir sinyal olduğunu söylüyor:

 LTC’nin aktif cüzdanları Eylül’deki büyük düşüşe rağmen son 3 ayda oldukça tutarlı ve büyüyor. Bu harika çünkü sağlıklı bir ağda görmek istediğimiz şey bu. Altcoin fiyatı son zamanlarda yükseldi ve henüz büyük bir düşüş yaşamadı, bu çok iyi.

Kriptorena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Eylül Ayında Walmart’ın Litecoin (LTC) ödemelerini desteklediğine dair söylentiler bir anda yayılmıştı. Güvenilir haber kaynağı GlobalNewswire’da yayınlanan haberde, dünyanın en büyük perakendecisi olan Walmart’ın, 1 Ekim’den itibaren Litecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağı iddia edilmişti. Ortaya atılan iddia ile birlikte altcoin LTC’nin fiyatı hızlıca yükselmişti Walmart’ın ortaya çıkan söylentileri, onaylamamasının ardından haberin asılsız olduğu anlaşılmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku