Kraken ve Santiment’ten Çarpıcı Ethereum Analizi: Kısa Vadede Bu Seviyeler Mümkün

626
Ethereum (ETH), 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.850 doların üzerine çıkmayı başardı. ETH, an itibariyle 4.636 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar Bitcoin (BTC) için yıl sonunda 100 bin doları hedeflerken, ETH için ise 5 ila 6 bin dolar arasında bir hedef belirlediler. Peki, bu mümkün mü?

DeFi, Avrupa’nın gözdesi oldu!

Ethereum’a yönelik kurumsal ilgi giderek artarken, Ethereum Blockchain’inde yer alan merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT’ler de büyük ilgi görüyor. ETH fiyatı, yaz boyunca Ethereum 2.0 güncellemesi ve deflasyonist mekanizma sayesinde yükselmeye devam etti. Kripto para borsası Kraken tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ekim ayı sonu itibariyle, BTC‘ye kurumsal fon girişleri bugüne kadar toplam 6,37 milyar dolar, ETH’ye ise  1,05 milyar dolar oldu.

 

Ethereum fiyatı, DeFi ve NFT’lerde akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla da ivme kazandı . Chainalysis tarafından Eylül ayında yayınlanan bir rapor, orta, kuzey ve batı Avrupa’nın dünyanın en büyük kripto para ekonomisine sahip olduğunu ve bölgedeki büyük kurumsal ölçekli transferlerin çoğunluğunun son 12 ayda DeFi platformlarına gittiğini ortaya koydu. Sonuç olarak, bu büyük kurumsal transferlerin çoğu, DeFi protokollerinde yaygın olarak kullanılan bir ERC-20 tokeni olan Ethereum ve Wrapped Ethereum (wETH) ile yapıldı.

Santiment ve Kraken’nin Ethereum fiyat tahminleri

Santiment’teki analistler, “5 bin doların kısa vadede geleceğine dair iyimserliğin yüksek göründüğünü belirtti. ETH rallisini engelleyen unsurlardan biri, ortalama ağ ücretinin Mayıs ayındaki zirvelere yakın olan 63.50 dolar seviyesinde olması.” Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, gas ücretleri olarak bilinen Ethereum işlem ücretleri, 9 Kasım’da şimdiye kadarki en yüksek ikinci seviyesine ulaştı. Ücretler 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 dolara ulaştı. Blockchain tabanlı protokol Ethereum Name Service (ENS), 9 Kasım’da airdrop’unu başlattı ve kullanıcılar tokenleri talep ettikçe gas ücretlerini de artırdı. ENS airdrop tokenları 4 Mayıs 2022’ye kadar mevcut, ancak kullanıcılar kripto para birimi fiyatlarının artmasıyla  hızlı davrandı.

 

Kraken‘den yapılan teknik analiz, Ethereum’un Ekim ayında logaritmik regresyon Gökkuşağının 5. bandını geri aldığını gösteriyor. Raporunda şunlar kaydedildi:
ETH daha da yükselmeye devam ederse ve 5. banda geri düşmezse, ETH’nin test etmek isteyebileceği bir sonraki büyük direnç seviyesi yaklaşık 6.500 dolar yani 6. bant olacaktır. ETH Ekim’i 4.200 dolar’da bitirirken, söz konusu direnç seviyesinin testi  yüzde 50’lik bir kazanç anlamına geliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Capital.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku