Bitcoin Hash Rate'i Tavan Yaptı! İşte BTC İçin Kritik Destek Noktası!
Bitcoin Hash Rate'i Tavan Yaptı! İşte BTC İçin Kritik Destek Noktası!

Ünlü Yönetici: Bitcoin ve 2 Altcoin Altından Daha İyi Performans Sergileyecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ünlü hedge fon yöneticisi Anthony Scaramucci, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Algorand’ın (ALGO) altından daha iyi performans sergileyeceğini iddia ediyor. Beyaz Saray eski danışmanına göre, BTC ve 2 altcoin enflasyondan korunmak için altının rolünü üstlenecek.

İnsanlar, DVD’lerden Netflix’e geçti! Altının pabucu da dama atılacak!

CNBC’nin Squawk Box adlı programına verdiği bir röportajda Scaramucci, Bitcoin ve kripto para sektörünün yeni teknolojiler ile yeni bir çağı temsil ettiğini söyledi. Ünlü yatırımcı, tıpkı cep telefonlarının, ev telefonların yerini aldığı gibi, Bitcoin’in de altının yerini alacağını iddia ediyor. Scaramucci, ”kesinlikle altını küçümsemiyorum. Değer deposu olarak, 5,500 yıllık bir bir geçmişi var, ancak toplumumuzdaki her şey gibi, teknolojinin gelişmesiyle altın da değer deposu olarak saltanatını kaybedecek.” ifadelerini kullandı.
Görsel: Bitcoin (BTC)
 
Yönetici, insanların DVD’lerden Netflix’e geçiş yaptığını belirterek, her şeyin değiştiğinin altını çiziyor. Yöneticiye göre, Satoshi Nakamoto, bizi temelde yeni bir çağa soktu ve Bitcoin (BTC)’in sahip olduğu teknik özellikler altından çok daha iyi. Scaramuccia ”BTC’yi düşük ücretler karşılığında gönderebilir ve neredeyse bedava saklayabilirsiniz. Oldukça güvenlidir ve hackleyemezsiniz” ifadesini kullandı.  Yöneticiye göre, 21 milyon coin, arz kıtlığı ve teknik özellikleri sayesinde uzun vadede altından muhtemelen 10 kat daha fazla bir değere sahip olacak.

 

Bitcoin, altının piyasa değerini geçecek

Bitcoin, Michael Saylor ve Cathie Wood gibi yatırımcıların  tahmin ettiği hızda ilerliyor ve sonunda altını geride bırakacak. Bugün yaklaşık 1,2 trilyon dolarlık bir piyasa değeri var ve giderek değer kazanıyor. Altının piyasa değeri ise yaklaşık 11 trilyon dolar. Birçok kişi Bitcoin’in piyasa değeri bakmından altını geride bırakacağına inanıyor. Scaramucci, enflasyonist baskılar karşısında hem altının hem de Bitcoin’in birlikte yükselebileceğini söylese de, Bitcoin, Ethereum ve Algorand gibi kripto para birimlerini zaman içinde katlanarak artacak en iyi varlıklar olarak nitelendiriyor.

 Yöneticiye göre, altın da kesinlikle  yükselecek. Yüzde 6’lık bir enflasyon varken, artması da doğal. Ancak Bitcoin daha fazla artış kaydedecek. Scaramucci, uzun vadede finansal sistemin kripto para birimlerini kabullenceğini ve yeni teknolojinin zaferini ilan edeceğini söylüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, piyasadaki birçok uzman sene sonunda Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor. SEC, ETF başvusurunu reddetmesine rağmen, uzmanlar uzun vadede BTC’nin fiyat hareketinden umutlu.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Yönetici: Bitcoin ve 2 Altcoin Altından Daha İyi Performans Sergileyecek

Yorumlar kapalı.