Santiment’ten Kritik Bitcoin Yorumu: En Yüksek Seviyede!

401

Santiment’ tarafından sağlanan zincir üstü verilere göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatından bu yana en yüksek karlı işlemlerini kaydetti. Ayrıca, kar sağlayan işlemler, zarardaki işlemlerin yaklaşık üç katına ulaşmış durumda. En son Santiment verileri, mevcut seviyelerde BTC ve ETH’ye artan ilgiye dikkat çekti.

Bitcoin ve Ethereum, kar oranı büyüyor

Zincir üstü analitik platformu Santiment, 1 Nisan tarihinde paylaştığı bir tweet’te, Kasım ayının ilk haftasından bu yana Bitcoin (BTC) ve Ethereum(ETH)’un en yüksek karlı işlemleri kaydettiğini açıkladı. BTC ve ETH kar/zarar işlem oranı verilerine göre işlem ani yükselişleri 29 Mart’ta en yüksek seviyelerine ulaştı. Santiment attığı tweette şunları paylaştı:

Hem Bitcoin hem de Ethereum, birkaç gün önce ani işlem artışları gördü. Bir pozisyon kardayken mi yoksa zarardayken mi işlem yapıldığını görebiliriz. Kasım ayından bu yana ilk kez, kar tx’lerine karşı zarar tx’lerinin 3 katı fazla oldu.

Günlük zincir üstü işlem hacminin kar/zarar oranı, balina alımları ve döviz çıkışları arttıkça kripto para birimlerine mevcut seviyelerde artan ilgiyi gösteriyor. Ayrıca, bir pozisyonun karda veya zarardayken işlemlerin yapılıp yapılmadığını da ortaya çıkarır.

BTC ve EETH fiyat hareketleri

Piyasa değerine göre en büyük ilk iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum, 29 Mart’ta sırasıyla 48.086 dolar ve 3.470 dolar ile 2022’nin en yüksek seviyelerine ulaştı. Ayrıca, CoinMarketCap verilerine göre, BTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 4,6 düştü ve fiyatı 45,103.43 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. BTC işlem hacmi yaklaşık yüzde 36 artmış durumda.

Öte yandan, ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık 4 ,1 düştü ve fiyatı 3,274.83 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. ETH işlem hacmi de yaklaşık yüzde 34 artmış durumda. En son Santiment verileri ne göre, ortalama işlem hacimleri artmaya devam ederken, kripto para yatırımcıları hem BTC hem de ETH’ye olan ilgisini artarak devam ediyor. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku