Santiment’ten Kritik Bitcoin Açıklaması: Mümkün

1.057

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in 34.000 doların altına düşmesi ile birlikte, yatırımcıların duyarlılığı da büyük düşüşler yaşadı. Ancak kripto analiz firması Santiment, bu durumun gelecekte büyük bir sıçrama anlamına gelebileceğine inandığını belirtiyor.

Bitcoin (BTC)’de sıçrama olması için gerekli

Santiment ekibi, Bitcoin fiyatının 39.900 dolar seviyesine ve hatta şimdiye kadar daha da düşmesinden sonra yatırımcıların duyarlılığının son altı haftanın en düşük seviyelerine düştüğünü Twitter hesabından paylaştı. Tweet’te, kripto para piyasasında şu anda görülebilen bir tür kapitülasyonu işaret ettiğini, Bitcoin’nde “gerçekten kayda değer bir sıçrama” için gerekli olan BTC’lerini düşüren zayıf eller olduğunu söylüyor. Şu anda, Bitcoin 33.375 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Ayrıca BTC, hafta sonu boyunca yüzde 7’nin üzerinde bir düşüş gerçekleştirdi. Hafta sonu CryptoQuant, geçtiğimiz hafta kısa vadeli BTC sahiplerinin, toplam 11.760 Bitcoin’i elden çıkarmak adına diğer kripto para birimlerine taşıdıklarını paylaşıyor. Çinli gazeteci Colin Wu, Bitcoin’in gerçekleşen satışlardan üç aydan kısa bir süre önce, bu yatırımcılar tarafından tutulduğunu belirtiyor.

Euro Pacific Capital CEO’su: BTC 10.000 dolara düşecek

Önde gelen Bitcoin düşmanlarından Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin’in 30.000 doların daha da altına düşmesi durumunda 10.000 dolar ve hatta daha diplere düşmesinin büyük olasılıkla olacağına inandığını bildiriyor. Bu tahmini ile birlikte, Bitcoin’in Ocak ayındaki 35.000 dolar seviyelerindeki dönemini akıllara getirdi. Geçtiğimiz hafta Schiff, Federal Rezerv tarafından başlatılan tarihi faiz oranı artışından sonra büyük bir kripto para satışının başlayabileceğini yazmış ve birçok işten çıkarmanın olacağını, insanların şu anda hızla artan fatura masraflarını ödemek için ellerinde bulundurdukları kripto paralarını satmaya başlaması gerektiğini belirtmişti.

Santiment'ten Kritik Bitcoin Açıklaması: Mümkün

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere; 5 milyar dolarlık kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, hükümetlerin sessizce Bitcoin (BTC)’i yasaklamaya doğru ilerlediğini belirtti. Crypto Bahamas konferansındaki bir panelde konuşan Demirörs, politikacıların küresel olarak Bitcoin (BTC)’i enerji tüketimi nedeniyle yasaklamak istediklerini, ancak gerçekte varlığın merkeziyetsiz yapısı nedeniyle tehdit olarak görüldüğünü söyledi. Madenciliği yasaklamanın, Bitcoin’in oluşturduğu tehdidin üstesinden gelmenin neredeyse kesin bir yolu olduğuna inanılıyor diyen Demirörs, iş kanıtının (proof-of-work ) bir şekilde yasaklanmasının, büyük olasılıkla kripto piyasasının ezilmesiyle sonuçlanacağını dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku