Analist: Bitcoin, 33 Bin Doların Altına Düşerse 4 Altcoin Sert Çakılabilir

4.149
Popüler bir kripto para analisti, mevcut destek seviyelerinin tutunamaması durumunda 4 altcoin projesinin daha fazla aşağı yönlü fiyat baskısı ile karşı karşıya kalacağı konusunda uyarıyor.

 

Solana (SOL), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA), destek seviyelerini kaybetmek üzere

Piyasada ”Altcoin Sherpa” olarak bilinen analist, 174,900 Twitter takipçisine Solana (SOL), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Terra’nın (LUNA) destek seviyelerini kaybetmenin eşiğinde olduğunu söylüyor. Analist, bu dört kripto paranın destek seviyeleri çökerse, diğer daha zayıf kripto para birimlerinin de çakılabileceğini iddia ediyor. Solana, Avalanche ve Terra, 1. katman merkeziyetsiz uygulama platformları ve Ethereum (ETH) rakipleri iken Polygon, ETH için bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Analist, “Bu seviyeler kaybolmanın eşiğinde ve tutulması gerek. Yoksa birçok altcoin için ‘felaket olur’. ifadesini kullandı. Kripto stratejisti, 75 dolardaki desteğini kaybederse Solana için yüzde 33’lük bir düşüş öngörüyor. Polygon’a bakıldığında, Altcoin Sherpa, 1.00 dolardaki desteği kaybederse, MATIC’in yaklaşık yüzde 60 düşmesini bekliyor. AVAX’a gelince, analiste göre 58 dolardaki destek kaybolursa, altcoin 39 dolara düşebilir. Ayrıca ayılar 75 dolar seviyesinde destek alırsa LUNA  yüzde 25 düşebilir.

Bitcoin, bu seviyenin altına düşerse 4 altcoin sert çakılabilir

 Analiste göre, Algorand (ALGO), The Graph (GRT), The Sandbox (SAND) ve Chainlink (LINK), özellikle Bitcoin (BTC) 33 bin doların altına düşerse daha kötü bir çöküşle karşı karşıya kalan altcoin’ler arasında yer alıyor.  Algorand, ödeme işleme odaklı bir Blockchain iken The Graph bir ise indeksleme protokolüdür. Sandbox, merkeziyetsiz bir sanal oyun dünyası, Chainlin ise Blockchain’leri harici verilerle birleştiren merkeziyetsiz bir platformdur. Analiste göre, bu altcoin’ler diğerlerinden daha sert çakılabilir.

Bunun gerçekleşmesi için BTC’nin 33 bin doların altına düşmesi gerekecek. Altcoin Sherpa, ALGO için yüzde 42’lik bir düzeltme öngörüyor. Analist, GRT için yüzde 86 oranında büyük bir düzeltme görüyor. SAND için ise yüzde 71’lik bir düşüş bekliyor. LINK’e gelince, Altcoin Sherpa, yaklaşık  yüzde 60’lık bir düşüşün olasılık dahilinde olduğunu söylüyor. Analist, Bitcoin toparlandığında LINK, GRT, ALGO ve SAND’ın yüzde 50 ila yüzde 200 veya daha fazla artabileceğini söylüyor. Uzman, “Ayrıca, bu altcoin’lerin grafiklerinin çoğu şu anda destek seviyelerinde, bu yüzden hala kısa vadeli bir toparlanmanın gelebileceğini düşünüyorum. BTC biraz toparlandığında, bu altcoin’lerin toparlanma düzeyine bağlı olarak yüzde 50+ ila yüzde değer kazanacağını düşünüyorum.” ifadesini kullandı

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku