Altın Fiyat Tahmini: Altın Fiyatları Neden Düştü?

108

Altın fiyatları, doların ivme kazanmasıyla cuma günü geri çekildi. Genellikle ABD doları cinsinden fiyatlandırıldığı için dolardaki artış sarı metal üzerinde ağırlık yaratıyor. Beklenenden daha güçlü Chicago PMI ticari faaliyetine rağmen, ABD getirileri biraz daha düşüktü. Bu faktörleri göz önünde bulunduran deneyimli değerli metaller analisti David Becker altının önümüzdeki günlerde nasıl bir hareketi olacağını ve fiyattaki düşüşün sebeplerini analiz ediyor.

Altın fiyatları için teknik analiz

Altın fiyatları rotayı tersine çevirerek yüzde 1,1’den fazla düşüş kaydediyor. Ayrıca sarı metal, desteği keserek, 10 günlük hareketli ortalamada 1.786 seviyesinde direnç gösteriyor. Destek ekim ayının en düşük seviyesi olan 1750 dolarda görülüyor. Dahası, 10 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kesişiyor. Bu durum da kısa vadeli bir yükseliş trendinin gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Deneyimli değerli metaller analisti David Becker’a göre hızlı stokastik çapraz satış sinyali ürettiği için kısa vadeli momentum negatife dönüyor. Usta analist, MACD histogramı, konsolidasyona işaret eden kayan bir yörünge ile pozitif bölgede yazdırıldığından altın fiyatları için orta vadeli momentumun konsolide olduğunu ifade ediyor.

Chicago PMI beklenenden fazla yükseldi

Chicago Business aktivite endeksi ekim ayında endeksin 63,5’e yükseleceği beklentilerine kıyasla 68,4’e yükseliyor. Firmalar, taşıma zorluklarının ve mevcut hammadde tedarikinin işletmeler için direnç kaynağı yaratmaya devam ettiğini söylüyor. Önde gelen beş gösterge arasında fiyatlar 42 yılın zirvesine çıkıyor. Beklenenden daha güçlü olan Chicago Business aktivite endeksine rağmen altın fiyatları için önemli bir faktör olan ABD hazine tahvil getirileri düşük seviyelerde seyretmeye devam ediyor.

Yatırım yapmak isteyenler için güvenilir liman olarak görülen altındaki günlük düşüş devam ediyor. Altın fiyatları gün içinde yüzde 0,90 düşüş yaşıyor. Değerli metal fiyatından 16,27 doları silerek yazım sırasında 1783,59 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte son 30 gün içinde sarı metal yüzde 2,66 artış ile fiyatına 46,71 dolar eklemeyi başarıyor. Daha fazla altın haberi için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku