Santiment’ten Kritik Ethereum Paylaşımı: ETH Fiyatı Ne Yönde Seyredecek?

445

Santiment analitik şirketi, Ethereum (ETH)’un son düzeltmeden neden en az zarar gördüğünü anlamak için bakılması gereken üç faktörü paylaştı.

Son düzeltmeye rağmen yerini koruyor

On-chain analitik şirketi Santiment, Ethereum (ETH)’un son sekiz saat içinde piyasa düşüşünde minimum hasarla vurulan birkaç kripto varlık arasında olduğunu tweetledi. Santiment yaptığı Twitter paylaşımında konu ile ilgili olarak şöyle açıklamada bulundu:

#Ethereum, son 8 saat içinde piyasa genelinde yaşanan bu düşüş sırasında minimum düzeyde etkilenen birkaç varlıktan biri. Hala 3.100 doların üzerinde, Ethereum (ETH)’nin token dolaşımını, ortalama dolar yatırım yaşı ve varlığın neden iyi durumda olduğunu belirtmek için duyarlılığı okuyun. https://t.co/mfUQjlid2z pic.twitter.com/IxltCmfGTa

— Santiment (@santimentfeed) 26 Ağustos 2021

Ethereum Fiyatı Ne Yönde Seyredecek?
Ethereum Fiyatı Ne Yönde Seyredecek?

Ethereum ile ilgili izlenmesi gereken üç önemli faktör

Tweet’te paylaşılan rapor, Blockchain dünyasındaki en büyük ikinci kripto para birimi için önemli olan üç faktörden bahsediyor. Token dolaşımı iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve bu seviyeyi aştı. Ağırlıklı sosyal duyarlılık, Crypto Twitter’ın Ethereum (ETH)’nin 3.300 dolar fiyat seviyesini geri almasıyla ilgili öfori ile şimdiye kadar iyi durumda. Ancak, Santiment tarafından sağlanan grafikte, bu endeksin eğrisi şimdiden negatif alana girmeye başladı. Rapora göre, daha da düşerse ETH fiyatı onu takip edebilir.

Üçüncü faktör, ortalama dolar yatırım yaşıdır. Grafikte, ETH fiyatının ve bu endeksin farklı yönlerde hareket ettiği açıkça görülüyor. Eter fiyatı yükseldiğinde, endeks düşer. Ethereum, Mayıs ayında ulaşılan 4.300 dolar seviyesinin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken düşüyordu. Şu anda, ortalama dolar yatırımı yaşı yavaş yavaş düşmeye başladı; son üç gündür düşüyor. Sessiz ETH adreslerine yatırılan atıl USD’nin şimdi tekrar hareket etmeye başladığını gösteriyor.

Ağın üç hafta önce gerçekleşen son Londra güncellemesinin bir sonucu olarak 100.000’den fazla Ethereum (ETH) yakıldı. Yine de bazı uzmanlar, Ethereum 2.0 lansmanı için giderek daha fazla coinin kilitlenmesine rağmen, toplam ETH arzının artma seviyesinin potansiyel bir arz sıkıntısına zemin hazırladığını öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku