Santiment’ten Çarpıcı Ripple Raporu: XRP için Sırada Ne Var?

2.263

Popüler kripto para birimi Ripple (XRP) son iki haftadır konsolidasyonunu sürdürüyor. Bununla birlikte kripto para analitik firması Santiment, altcoin’in fiyat hareketi ile genellikle bir volatilite sinyali olarak kabul edilen ağ etkinliği arasında önemli bir farklılık gösteren zincir üstü veriler sağladı.

Ripple (XRP)’da görülen zincir içi metrik ne anlama geliyor?

Ağ etkinliği göstergeleri genellikle bir kripto para biriminin fiyatı ile güçlü bir şekilde ilişkili olarak kabul ediliyor. Varlığın değerinin hızla artmasıyla birlikte, trader’lar ve yatırımcılar, borsalarda satış, ödemeler veya yeniden dağıtım dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle fonlarını daha fazla hareket ettirme eğilimine sahip olur.

Aynı kural uzun bir süredir Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası süren Ripple (XRP) için de geçerli. Altcoin’in ağ aktivitesi/ fiyat grafiğinde iki metrik arasındaki hareket sırası net bir şekilde görülüyor. Ağ etkinliği ne kadar yüksek olursa, altcoin’in paritesinde volatil hareketlerin olma şansı o kadar yüksek olur. Ünlü kripto analitik firması Santiment tarafından ortaya konan verilere göre XRP bu zincir içi metriğe göre yüksek volatilite ile karşı karşıya olabilir.

SEC ile davası süren XRP’nin değeri üçe katlandı

Metrikler, piyasanın volatilite artışıyla karşılaşıp karşılaşmayacağının belirlenmesinde faydalı göstergeler olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte Ripple (XRP) örneğinde de olduğu gibi bir kripto para biriminin şu ya da bu yönde hareket edip etmeyeceğini göstermesi olanaklı değildir. Bu sebeple kripto para biriminin istikametini belirleyen bir gösterge olarak kabul edilmiyor.

Ripple şu anda fiyatını olumlu veya olumsuz yönde etkileyip etkilemeyebileceği belli olmayan pek çok olayla uğraşıyor. Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun şirkete karşı açtığı davadan bu yana, kripto para biriminin değeri üçe katlandı. Bu hem XRP topluluğu hem de genel olarak kripto topluluğu için olumlu bir işaret olarak görülüyor. Yazım sırasında, altcoin projesi son 24 saatte yüzde 7,53 düşüş ile 1,03 dolardan işlem görüyor. Ağ etkinliği şu anda ortalama 52.000 aktif adreste bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku