ABD’den Büyük Müjde Geldi: Kripto Paralar İçin Yeni Bir Zafer!

359
Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Jelena McWilliams, kripto para sektörü açısından önemli açıklamalar yaptı. McWilliams’a göre, ABD’li mali düzenleyicileri, bankaların bilançolarına Bitcoin (BTC) eklemesine izin verecek kripto dostu politikalar getirmek için çalışıyor. Böylelikle, bankalar, Bitcoin’i krediler için teminat olarak bile kullanabilirler.

 

Bankaların başka seçeneği yok!

Jelena McWilliams, bu hafta başlarında Reuters ile yaptığı röportajda, ABD’li banka düzenleyicilerinin kripto para birimlerinin banka hesaplarında tutulmasını kolaylaştırmak ve hızlı gelişen varlık sınıfını düzenlemek için bir çerçeve oluşturduğunu doğruladı. Böylelikle, yetkililerin “riskleri azaltırken” bir yandan da kripto paralar için için girişimde bulundukları belirtildi. Ayrıca McWilliams, düzenleyicilerin ya yasal bir çerçeve altında kripto faaliyetlerine izin verebileceğini ya da bu varlıkların herhangi bir düzenleme olmadan işlem görmeye devam edeceğini iddia etti ve şunları ekledi: 
Kripto para sektöründeki riskleri uygun şekilde azaltırken, bu alanda bankalara izin vermemiz gerektiğini düşünüyorum…Bu dijital varlıkları, banka sistemine dahil etmezsek, bankaların dışında gelişecek.

Çoğu kripto para etkileyici bir yükseliş yaşarken, hükümet içindeki kripto destekçileri, kaçınılmaz olarak büyüyen merkeziyetsiz endüstriye daha iyi bir yaklaşımın önemini vurguluyor. Geçen hafta, “kripto annesi” olarak da bilinen komisyon üyesi Hester Peirce, komisyonun kripto sektörünü engellemek yerine endüstri ile çalışmak için yeni bir sistem oluşturması gerektiğini önerdi.

 

SEC’in yaklaşımı kripto para sektörüne zarar veriyor

Peirce, SEC’in finansal yatırımlara yönelik uzun süredir devam eden tartışmalı yaklaşımı hakkında yorum yaptı ve bu tavrın, düzenleyicilerin kripto para karşıtı bir duruş sergilemesine neden olduğunu idda etti. Bununla birlikte, büyük yatırımcıların etkilenmediğini, ancak kripto girişimlerinin ve küçük işletmelerin SEC kurallarından olumsuz etkilendiğini belirtti. Politikacıya göre, SEC daha net ve yapıcı bir tavır sergileyerek, sektörü desteklemeli. Küçük kuruluşların zarar gördüğünün altını çizen Peirce, regülasyonun sektöre zarar vermeden yapılması gerektiğini ifade etti.
SEC Üyesi Hester Peirce: Bitcoin (BTC)’e Haksızlık Yapılıyor!
 
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, gerçekleşmemiş sermaye kazançlarını hedef alan yeni bir vergi önerisini açıkladı. 24 Ekim’de CNN’e konuşan Bakan Yellen, zenginleri hedef alan yeni vergileri yürürleğe koyacaklarını belirtti. Yeni vergi yasası,  kripto para sektörünü de etkileeycek.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku