Santiment ve Glassnode dan Bitcoin e (BTC) Dair Çarpıcı Veriler

0 0

Bitcoin Perşembe günü Ethereum ile adeta yakala beni rallisi oynadı ve yüzde 4lük bir artışla 37.500 dolar seviyelerine ulaştı. Bitcoinde bir süredir devam eden konsolidasyon ve son zamanlarda altcoin çılgınlığının artmasıyla birlikte Bitcoine olan sosyal ilgi son zamanlarda düştü. Santimentin belirttiği gibi Bitcoinin diğer kripto paralara kıyasla sosyal medyadaki ilgi oranları 2 ayın en düşük seviyesine düştü.

Santimente göre geçmiş piyasa eğilimlerine dayanarak Bitcoin ve altcoinler genellikle ralli dönemlerini alternatif olarak değiştirir. Dolayısıyla altcoin piyasası soğuduktan sonra paranın Bitcoine geri geldiğini görebiliriz. Altcoin dışında DeFi pazarı da önemli ölçüde ısındı.

Messarideki verilere göre DeFi pazarı 2021in başından bu yana yüzde 325 arttı. Toplam DeFi kripto piyasası değeri 3468 milyar dolar civarında. Ayrıca güçlenen temelleri ve zincir üstü ölçümleri nedeniyle paranın Bitcoine geri gelmesi için birçok neden vardır.

Glassnode Verileri 

Bu haftanın başlarında  bildirdiği gibi Bitcoin likidite sıkıntısına yol açan büyük Bitcoin çıkışları oldu. Öte yandan Bitcoin balina birikimi devam ediyor. 1000-10.000 Bitcoin arasında tutan orta kademe balinalar son zamanlarda daha küçük yatırımcıları bile geride bıraktı.

 Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode 2021in başından beri Bitcoin ağında bu tür 200den fazla balina adresinin ortaya çıktığını belirtti:

“Bitcoin balinalarının  sayısı şaşırtıcı bir artış gördü.Yılın başından bu yana ağda 200den fazla yeni balina  ortaya çıktı. Bu gelişme kurumların gelmekte olduğunu destekleyen veriler.”

Öte yandan Glassnodedan gelen başka bir veri borsalardaki Bitcoin (BTC) bakiyesinin 4 Şubat Perşembe günü itibariyle 2 yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtti. Son 20 gün içinde Bitcoindeki kurumsal satın alma yine sahnede. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 40 binden fazla Bitcoin satın aldı. GBTC toplam 650 bin Bitcoini elinde tutuyor ve yönetimi altındaki net varlıklar ise 24.3 milyar dolar değerinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku