İspanya Hükümetinden Kripto Para Yatırımcılarını Kaygılandıran Adım

0 7

İspanya hükümeti Bitcoin gibi kripto para birimlerinde vergi kaçakçılığını azaltmak için yönerge yayınladı. Belge sözde Yıllık Vergi ve Gümrük Kontrol Planının genel programının bir parçası.

İspanyol Vergi Daireleri Borsalardan Müşteri Verilerini Almak İstiyor

Yayınlanan yönergeye göre İspanyol Hazinesi kripto piyasalarında yüksek “vergi riskleri” oluşturduğu için üç önlem almayı planlıyor. Kurum vergi kaçırma suçunu önlemek için bilgi toplamayı amaçlıyor.

Devlet yetkilileri ilk önlem olarak yerel kripto borsalarından dijital varlık sahipleri hakkında bilgi toplamayı düşünüyor. Belge kripto işlemlerinde vergi ödemelerini teşvik etmek için bu tür önlemler aldıklarını açıklıyor.

Hazine ikinci önlem olarak şu açıklamayı yaptı:

Yapılan işlemlerin doğru vergilendirilmesini ve kripto para alımında kullanılan fonların kökenini kontrol etmeye yönelik eylemleri kolaylaştırmak için elde edilen bilgilerin sistematikleştirilmesi ve analizi.

Kurum bu konuda ulusal sınırların ötesine geçmek istiyor. Yönerge hazinenin planının üçüncü tedbirle uluslararası forumlara katılarak “uluslararası işbirliğini güçlendirmeyi” amaçladığını söylüyor.

Rapor böyle bir girişimin amacının kripto paralar ve diğer dijital varlıklarla ilgili “daha fazla bilgi toplamak” olduğunu açıkladı.

Yeni Dijital Para Çağını Teşvik Etmek İçin Girişimler Olacak

İspanyol Hazinesi ilerleyen teknolojinin suç örgütlerinin kriptolar aracılığıyla mali suçlar işlemesini kolaylaştırması konusunda da endişelerini dile getirdi. Bununla birlikte rapor ayrıca hazinenin özellikle Avrupada artan kripto para benimsemesinin farkında olduğunu da ortaya koyuyor:

Dijital para ve nakit kullanımındaki azaltma eğilimi ödeme aracı olarak kripto para birimlerinin kullanımında bir artışa neden oldu Şu anda  dolaşımda 6.500den fazla kripto para var. Merkez bankalarının çoğu İspanyanın da katıldığı dijital Euro projesi üzerinde çalışıyor.  

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku