Santiment: Ripple ve Bu Altcoin Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

2.511

Santiment, yatırımcıların, bazı kripto para birimlerine ilişkin duyarlılığının bir dökümünü paylaştı. Kripto analiz firması Santiment, yatırımcıların Bitcoin (BTC), 2 altcoin konusunda “iyimser” hale geldiğini söylüyor.

Bu altcoin projeleri, Bitcoin hacmini eritiyor

Santimen’in analizine göre, yaklaşık 10 Mart’tan itibaren yatırımcıların, Bitcoin (BTC)’nin yanı sıra, kripto borsası Binance’in yerel altcoin projesi Binance Coin ve Ripple için yukarı yönlü potansiyel görmeye başladığını gösteriyor. Kripto analiz firması buna ek olarak, Polkadot (DOT)’u yatırımcıların olumsuz duygulara sahip oldukları bir kripto para birimi olarak görüyor. Firma konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Piyasa değerine göre kripto para birimleri karşılaştırıldığında, yatırımcılar en çok Bitcoin, XRP ve Binance Coin’in fiyat artışı yaşamasını bekliyor. Bununla birlikte Polkadot, yatırımcı duyarlılığının normalden daha olumsuz olduğu birkaç kripto para biriminden biri.

Santiment ayrıca, iki Ethereum (ETH) rakibi altcoin projesinin son 12 ayda Bitcoin (BTC)’den hacim aldığını gözlemlediğini bildirdi. Firma, Ethereum rakipleri Terra (LUNA) ve Solana (SOL)’nın, katlanarak büyüdüğünü de açıkladı ve şunları söyledi:

Geçen yıl kripto para ilgisinde büyük değişiklikler oldu. LUNA ve SOL, yüksek hacimli ilk 10 kripto para birimi arasına girdi. Ancak bu durum, BTC ve ETH’ye hacim kaybettirdi.

Bitcoin hacmi düşse de, yatırımcılar iyimser kalmaya devam ediyor

Altcoin LUNA SOL’un hacmindeki artışla birlikte, Bitcoin son aylarda hacim düşüşü yaşasa da Santiment, yatırımcıların hala BTC için iyimser olduğunu söylüyor. Glassnode verilerine göre, kripto paralarını uzun süre elinde tutma eğiliminde olan BTC sahiplerinin miktarında artış yaşanıyor. Bu durum, yatırımcıların iyimserliğini gösteriyor. Santiment konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Likit olmayan BTC arzı, çok az veya hiç harcama geçmişi olmayan cüzdanlarda tutulan paraları temsil ediyor. Artık likit ve son derece likit tedarikin toplamından 3,2 kat daha büyük.

Bitcoin ve altcoin projelerini analiz eden Glassnode’a göre, likit olmayan arz şok oranı (ISSR), mevcut talep eğilimlerini karşılamak için daha az kripto paranın mevcut olduğu durumlarda arz şoku oluşma olasılığını tahmin etmeye çalışan bir ölçümdür. Büyük miktarda kripto para likit dolaşımdan çıktığında, ISSR eğilimi yükselir ve arz azalırsa BTC fiyatının artma olasılığını gösterir. Daha fazla altcoin haberi için, KriptoArea.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku