Ukrayna Kripto Para Tarihine Geçti: Polkadot!

82

Resmi Ukrayna kripto para cüzdanlarının Polkadot (DOT) bağışlarını kabul etmesiyle Polkadot kurucu ortağı Gavin Wood, 5,8 milyon dolara denk gelen 298.367 DOT bağışta bulundu.

Ukrayna halkı küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar

Kripto topluluğunun Ukrayna’ya yaptığı diğer kripto para birimleri bağışlarını da kabul etmesi yönündeki çağrı cevap buldu. Ukrayna’nın resmi Twitter hesabında ülkenin artık Polkadot (DOT) ile yapılacak bağışları kabul edeceğini ve diğer kripto para bağışlarının da yakın zamanda ekleneceğini açıkladı. Polkadot’un ortak kurucusu Gavin Wood, daha önce yaptığı açıklamada Ukrayna cüzdanlarına DOT’un eklenmesi durumunda kendisinin de 5 milyon dolarlık katkıda bulunacağını söylemişti. Wood sözünü tuttu ve yaklaşık 5,7 milyon dolara denk gelen 298.367 DOT bağışladı. DOT’un kabulü, Ukrayna resmi Twitter hesabından şu şekilde duyuruldu:

Ukrayna halkı, özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar. Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz:
$DOT : 1x8aa2N2Ar9SQweJv9vsuZn3WYDHu7gMQu1RePjZuBe33Hv.

 

Ukrayna’daki STK, ordu ve hükümet için bağışlanan toplam kripto para değeri 37 milyon doları geçti ve Wood’un bağışı, bu toplamın yüzde 10’undan fazlasını oluşturdu. Ayrıca Wood’un yaptığı bu bağış, şimdiye kadarki en büyük bireysel bağışların arasına girdi. Sam Bankman-Fried’in platformu FTX, platformundaki her bir Ukraynalıya 25 dolar bağışlarken Chain.com CEO’su Deepak Thapliyal ise 280 bin doların üzerinde 100 Ether (ETH) bağışta bulundu. Polkadot blockchaini verilerine göre Wood’un yanı sıra Polkadot ekosistemi de bu sabahtan beri Ukrayna’nın resmi DOT cüzdanına 210 bin doların üzerinde katkıda bulundu.

Ukrayna kripto para tarihine geçti

Litvanya merkezli fintek Coingate, Ukrayna’nın kabul etmediği kripto para birimleri için geçici bir çözüm sunuyor. Kripto para ödeme ağ geçidi Coingate bu özelliği sayesinde diğer kripto sahiplerinin Ukrayna’ya bağış yapmasını sağlıyor. Coingate, 70’ten fazla kripto paranın kripto ödemelerini yönetiyor ve işlemler sonucunda Ukrayna banka hesabına Euro yatırıyor. Coingate yaptığı açıklamada platformun son 5 gün içinde çeşitli kripto topluluklarından 7000 EUR topladığı bilgisini verdi.

Kripto topluluğu, Rusya ile anlaşmazlığının başlamasından beri Ukrayna’ya yardım etmek amacıyla ülkeye maddi ve manevi açıdan destek verdi. Twitter kullanıcıları ise, kriptolar ile bağış toplayan Ukrayna’nın tarihe geçtiğini belirtti. Daha fazla kripto haberi için, Kriptoarena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku