Santiment Raporu: Balinalar Bitcoin (BTC) ve Bu Altcoin’lerde Ralli İçin Hazırlanıyor

0 206

Kripto analiz firması Santiment, piyasa koşullarına ilişkin yayınladığı yeni bir raporda, büyük Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahiplerinin bir ralli için hazırlandıklarını belirtti.

Santiment, 1.000 veya daha fazla Bitcoin tutan yatırımcıların BTC piyasanın daha büyük bir payına hakim olduğunu söylüyor. Bu gelişme, balinaların güçlü bir ralliyi tetiklemeye yakın olabileceğini gösteriyor.

“En büyük Bitcoin sahipleri (1.000+ BTC) şu anda 8 Şubat’ta yüzde 43.29’a sahip olduktan sonra toplam arzın yüzde 42.56’sını elinde tutuyor ve bu Şubat tüm zamanların en yüksek seviyesini artırdı. Yüzde 43’ün üzerinde bir geri dönüş, balinaların başka bir ralliyi tetiklemek istediğinin bir göstergesi olacak.”

Santiment’e göre balinalar ayrıca Ethereum’un önemli bir bölümünü yiyor.

”Ethereum’un en iyi 10 borsa dışı balina adresi, Temmuz 2016’dan bu yana en fazla  ETH token arzını (16.86M) elinde tutuyor. 1 Mart’ta, bu adresler arasına tek günDE 1.03M token eklendi. 6 hafta içinde günlük en yüksek sıçrama! ”

Balinalar yeni zirvelere giden yolu açmak için önde gelen iki kripto varlığına hazırlanıyor gibi görünse de,  Santiment verileri başka altcoin projelerinin gücüne de işaret ediyor. Santiment’e göre, Polygon (MATIC), Enjin’in (ENJ) oyun Blockchain parası, Theta Fuel (TFUEL) Blockchain yönetim tokeni ve XinFin (XDC), diğer tüm kripto varlıklarından, özellikle de BTC’den daha iyi performans gösteriyor. Santiment konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Bitcoin’de volatilite devam ederken (dün kısaca yaptığı gibi) ve tekrar 50 bin dolar seviyesini aşmaya çalışırken, altcoinler çoğunlukla LİDER kripto varlığından daha fazla kar ediyor. MATIC, ENJ, TFUEL ve XDCE, esas temelleri oluşturan birkaç projeden biridir.”

Son zamanlarda Santiment, Şubat ayı için en hızlı büyüyen Ethereum tabanlı projeleri de açıkladı. Bu projeler şu şekilde sıralanıyor:

Gnosis (GNO)
Status (SNT)
Decentraland (MANA)
UMA Protocol (UMA)
Chainlink (LINK)
Skale Network (SKL)
MakerDAO (MKR)
Ocean Protocol (OCEAN)
Golem Project (GLM)
Santiment Network Token (SAN)

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku