PayPal Kripto Para Sektöründe Bir Sonraki Adımını Atmak İçin Hazırlanıyor!

0 74

PayPal’ın, kripto para saklama için güvenlik çözümleri sağlamaya odaklanan bir kripto para birimi şirketi olan Curv’u satın almak için görüşmeler gerçekleştirdiği bildirildi.

Ortaya çıkan raporlara göre PayPal, Curv’u satın almak istiyor ve iki şirketin ekipleri arasındaki görüşmeler küresel teknoloji sahnesinde gizemli bir sır olsa da, her ikisinin de ihtiyatlı duruşuna rağmen, söylentilerin hızla yayıldığı bir gerçek.

Yerel kaynaklar, anlaşmanın maliyetinin 500 milyon dolar olacağını iddia ediyor. Bu miktarın, şirketin satışından 200 milyon ila 300 milyon dolar arasında bir kazanç elde etmeyi uman Curv’un geliştirme ekibinin beklentilerini aşacağı söyleniyor.

Curv Nedir ve Neden Önemlidir?

Curv, dijital varlıkları güvence altına alan, güvenli aktarım deposunu ve herhangi bir blockchain’de herhangi bir dijital varlık yönetimini mümkün kılan çok taraflı hesaplamaya dayalı bir şifreleme teknolojisi geliştirdi. Platform, bir cüzdanın aynı anda farklı noktalarda özel anahtarlar oluşturmasını, bunları bulut ile müşteri arasında dağıtmasını ve tek bir arıza noktası olasılığını ortadan kaldırmasını mümkün kılıyor.

Curv’ün sağladığı hizmetler göz önüne alındığında, bu şirketi satın almanın PayPal için faydalı olacağı mantıklı bir adım olarak görünüyor. Kripto hizmetlerinde güvenliği ve kullanıcı güvenini geliştirmesine ve muhtemelen artırmasına izin verecektir.

Hatta bu platform, PayPal’ın yerel bir kripto para saklama çözümüne sahip olmasına izin vererek uzun vadede maliyetleri azaltabilir.

 Paypal’ın Kripto Para Sektörüne İlgisi Giderek Artıyor

PayPal’ın kripto para birimlerine olan ilgisi, kurumsal yatırım, düzenleyici açıklık ve tabii ki dijital varlıkların fiyatı artması gibi gelişmelere paralel olarak arttı.

Mart 2020’deki çöküşten sonra PayPal, müşterilerine Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alıp satmalarına olanak sağlamak için Paxos ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Amaç, bazı kripto para birimi işlemlerini güvenli, kolay ve yasal bir şekilde sağlamaktı. Bu girişim, PayPal için büyük bir başarıydı ve Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Mizuho Securities tarafından yürütülen bir araştırma, 2020 yılının sonuna kadar, tüm PayPal kullanıcılarının beşte birinin Bitcoin’e yatırım yaptığını ve PayPal kullanıcılarının yüzde65’inin kripto ile ilgilendiğini ortaya koydu.

Paypal CEO’su Dan Schulman, resmi bir basın açıklamasında dijital para birimlerinin kullanımının kaçınılmaz olduğunu ve hükümetlerin acele etmesini ve politikalarını modern çağın yeniliklerine uyarlaması gerektiğini söyledi:

“Dijital para birimlerine geçiş kaçınılmazdır ve finansal katılım ve erişim açısından net avantajlar getirmektedir; ödeme sisteminin etkinliği, hızı ve dayanıklılığı; ve hükümetlerin fonları vatandaşlara hızla dağıtma yeteneği gibi birçok avantajı var”

Daha sonra, PayPal’ın BitGo’yu almaya çalıştığına dair raporlar sızdırıldı; ancak görüşmeler sonuç vermedi.

PayPal Curv’u satın alırsa, kripto para birimiyle ilgili hizmetlerin kalitesi önemli ölçüde artabilir, bu sadece şirketin hisselerinin değerini anlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda PayPal’ın spekülasyon veya değer depolamak için kripto para birimleri satın almak yerine kripto para birimi ürünlerine ve hizmetlerine yatırım yapma stratejisinin geçerliliğini kanıtlar. .

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku