Sanılanın aksine 2020 boğa piyasası Bitcoin ile değil, DeFi ile ilgili

0 2

2020 boğa piyasası Bitcoin ile değil DeFi ile ilgili. Geçen ay Bitcoin yüzde 5ten daha az getiri kaydetti ve YTD yüzde 62.6 artarken Ether bu yıl yüzde 255 ve Ağustosta yüzde 29 arttı. En iyi kriptolar pek bir şey yapamadı hatta bazıları düşüş yaşadı.

Açıkçası ne BTC ne de Ether dijital varlıklar pazarının en önemli hikayesi değil. DeFi dosya depolama DAOlar ve NFT belirteçlerine odaklanarak ralliyi yöneten küçük boyutlu kriptolar daha ön planda.

Messariye göre 25 milyon doları aşan piyasa değerlerine sahip 53 dijital varlık geçen hafta yüzde 10dan fazla artarken 25 token haftadan haftaya yüzde 25in üzerinde kazanç elde etti.

Ağustos ayında fırlayan DeFi piyasasında YFI 38.860 dolar a kadar yükselen yüzde 730 getiri ile piyasayı yönetti. YFIye olan talep artmaya devam ediyor ve bu da Ether için iyi bir anlam taşıyor.

UMA ve Nexusun beğenileri geçen ay yüzde 450nin üzerinde yükselirken REN BAND Balancer bZx ve Airswap yüzde 200ün üzerinde getiri kaydetti. Bu arada Chainlink Aave Loopring RUNE Numeraire ve Switcheo Ağustos ayında yüzde 100den fazla  kazanç kaydetti. Analist Ceteris Paribus şunları kaydetti:

“DeFi geçtiğimiz birkaç aydır aşırı bir şekilde büyüyor kilitlenen toplam miktar şimdiden 9 milyar doları geçti. Ve ilk dört proje olan Aave Maker Uniswap ve Curve Finance 1 milyar doların üzerinde kilitli sermayeye sahip.”

Ayrıca  Bequanttan Denis Vinokourov  DEX Uniswapin Coinbase pronun günlük işlem hacmini arka arkaya üç gün boyunca aştığını bildirdi.

Bugünün piyasası 2017dekine yakın hiçbir şeye benzemiyor

Küçük hacimli tokenlerdeki kazançların aşırı boyutlandırılmış doğası mevcut dijital varlıklar boğa piyasasını 2017dekiyle karşılaştırıyor. Ancak Arca Yatırım Baş Sorumlusu Jeff Dorman “bugünün piyasası 2017dekine yakın hiçbir şeye benzemiyor” diyor

İki pazar arasındaki en büyük fark günümüzde pek çok token bir şirketin sadece bir hayalini finanse etmek yerine bir ürün pazarı uyumu bulmasının ardından yaratılıyor olmasıdır.

Dorman haftalık şirket blogunda Bitcoin kripto veya hızlı fiyat artışları yerine birkaç yatırımcı grubuyla yaptığı son tartışmasında “bugünün piyasasındaki değerin çoğunu yakalayan dijital varlık türüne nasıl odaklandıklarını paylaştı” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku