Rusya dan kafaları karıştıran yeni kripto para atılımı

0 2

Rusyadaki yetkililer ülkenin ilk kripto yasasını geçtikten sonra bile Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini düzenlemede oyuna devam ediyor.

Rusya Maliye Bakanlığının kripto ile birçok işlemi yasaklayan “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” yasasında veya DFAda bir dizi değişiklik önerdiği bildirildi.

Yerel haber ajansı Izvestiaya göre önerilen değişikliklerde üç senaryo dışında “bireyler ve bireysel girişimciler için sanal parayla her türlü operasyona genel bir yasak” öngörülüyor. Bakanlığın miras iflas ve icra işlemleri yoluyla varlıkların elde edilmesi dışındaki tüm kripto işlemlerini yasaklamak istediği bildirildi.

Değişikliklerin madencilerin kripto para madenciliği için ödeme almasını yasaklamayı amaçladığı bildiriliyor. Izvestia “Bağımsız kripto madenciliği yasaldır ancak ödeme genellikle Bitcoins ve Ethers üzerinden işlendiği için finansal değerini kaybediyor” dedi.

En son haberler Rusyanın kripto ile ilgili mevcut yasal durumuna daha da fazla kafa karışıklığı getiriyor.

Rusya nihayet Temmuz 2020de DFA faturasını geçirdikten sonra yerel yetkililer daha sonra düzenlemenin “Dijital Para Birimi” veya DA olarak adlandırılan başka bir yasada düzenleneceğini belirtti. DA tasarısının 2020nin sonlarında geçmesi beklenirken Rusyada kripto cinsinden ödemeleri yasaklayan DFA yasasının Ocak 2021de kabul edilmesi planlanıyor.

Ağustos 2020nin sonlarında Rusyanın telekom düzenleyicisi Roskomnadzor ülkenin kriptoyla ilgili en büyük web sitesi BestChange.ruyu engelledi. Yaklaşık 400 yerel kripto değişim web sitesinden oluşan bir toplayıcı sağlayan platformun Bitcoin gibi kripto para birimleriyle ürün satın alma veya satma hakkında bilgi dağıttığı bildirildi. BestChange bu tür hizmetler hakkında hiçbir zaman bilgi vermediğini iddia ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku