SAMSUNG GALAXY S10’DA DAHİLİ KRİPTO PARA CÜZDANI OLACAK!

0 0

ABD merkezli bir teknoloji yayını olan BGR bir Samsung içerisinden aldığı bir bilgiye göre yerel bir Bitcoin cüzdanı ile donatılmış yeni Galaxy S10 modelinin görüntülerini sızdırdığını bildirdi.

Galaxy S10 prototipinin birkaç ekran görüntüsünü yayınlayan Gregory Blakee göre Güney Koreli cep telefonu üretim devinin yeni modeli kullanıcıların özel anahtarlar ve kriptolar üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayan “Samsung Blockchain KeyStore” adlı entegre bir özelliğe sahip.

Blockchain KeyStore cihazda onaylandıktan ve etkinleştirildikten sonra kullanıcılar cep telefonundaki yerel kripto cüzdanını kullanarak kripto para birimi göndermeye ve almaya başlayabilir.

Blake tarafından paylaşılan ekran görüntüsü Ethereumu muhtemelen telefon hala prototip olduğu için cihazda desteklenen tek kripto para birimi olarak ortaya koydu. Bununla birlikte bir resim bitcoin gibi görünen grafikler içeriyordu bu yüzden başlangıçta daha fazla para birimi yer alacaktır.

Söz konusu telefonun Galaxy S10 olduğunu doğrulayan BGR’deki teknoloji editörü Chris Smith şunları söyledi:

“Bu bir Galaxy S10 telefonu çünkü kamera deliği sağ üst köşeye yakın bir yere yerleştirilmiş. A8’lerin selfie kamerası sol tarafta. Ayrıca Galaxy S10+ modelinden ziyade Galaxy S10 modeli çünkü tek objektifli bir selfie kamerasına sahip. Ekranın kenarları düz değil kıvrımlı olduğundan telefonun Lite sürümü olmadığı açık.”

Geçtiğimiz Aralık ayında Samsung’un Blockchain’le ilgili ticari marka başvuruları yapmasının ardından S10 modeline bir kripto para cüzdanı koymayı düşündüğü bildirilmişti. O zamanlar SamMobile genel yayın yönetmeni Adnan Farooqui şirketin bir soğuk depolama kripto para cüzdanı geliştirdiğini ve Galaxy S10’a entegre etmeyi planladığını doğrulamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku